ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Варте уваги

 

Фінансування Проекту: ДТЕК

Термін упровадження проекту: червень 2016 – листопад 2017

Роль ВБО "Інститут місцевого розвитку": виконавець проекту
Співфінансування Проекту: місцева влада, виробники енергоефективних матеріалів/обладнання, МФО, міжнародні донорські організації

Географія Проекту: населені пункти присутності компанії ДТЕК

 

 

DTEK ee-schools infographics year-2016-2017

 

Унікальний для України Проект "Енергоефективні школи: нова генерація" впроваджувався ВБО "Інститут місцевого розвитку" в населених пунктах присутності енергетичної компанії ДТЕК за фінансування ДТЕК. Головна мета Проекту - пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування відчуття особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг. Серед завдань Проекту – сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проекти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.


Проект ДТЕК складався з трьох компонентів: (1) освітнього, (2) інформаційного та (3) спрямованого на підвищення потенціалу стейкхолдерів енергоощадності. У межах освітнього компоненту у понад сотні загальноосвітніх шкіл населених пунктів присутності компанії ДТЕК було впроваджено два навчальні курси: курс за вибором "Основи енергопостачання та енергозбереження" для учнів 6-8 класів та факультативний курс "Абетка з основ житлово-комунального управління" для учнів 9-11 класів. Інформаційний компонент передбачав випуск циклу освітніх телевізійних програм на "34 телеканалі", трансляцію цих програм на регіональних і місцевих каналах населених пунктів-учасників Проекту ДТЕК, поширення інформації щодо енергозбереження у друкованих та Інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, а також розповсюдження актуальної інформації безпосередньо учнями під час участі в конкурсах та заходах Проекту ДТЕК. Компонент із підвищення потенціалу стейкхолдерів енергоощадності був покликаний забезпечити максимальну ефективність інвестицій, які місцева влада виділяє на енергоощадність у бюджетному секторі, та сприяти залученню зовнішніх інвестицій для впровадження енергоефективних заходів у секторі громадських і житлових будівель.

 

 

 

ЗДОБУТКИ ПРОЕКТУ

 

  • У 2016-2017 навчальному році курс за вибором "Основи енергопостачання та енергозбереження" для учнів 6-8-х класів та факультативний курс "Абетка з основ житлово-комунального управління" і онлайн гра "Розумний будинок" для учнів 9-11-х класів в рамках Проекту ДТЕК реалізували 79 шкіл (Івано-Франківська область, Вінницька область, Дніпропетровська область, Запорізька область, Донецька область, Луганська область, м. Київ).
  • Вперше в Україні в рамказ Проекту було застосовано програму дистанційного навчання для навчальних курсів, що уможливило відстеження рівня опанування дисциплін кожним учнем та здійснення ефективного моніторингу за Проектом та розширення географії учасників Проекту.

 

Участь у трьох попередніх хвилях Проекту ДТЕК взяли 210 шкіл. У рамках 2-місячного конкурсу на зменшення споживання електроенергії ЗНЗ-участникам вдалося заощадити 312 тис. кВт•год. Крім того, у 125 школах реалізовані енергоефективні заходи вартістю від 10 тис. грн до 180 тис. грн. Більшість – за проектними пропозиціями, розробленими школярами за результатами проведених ними енергетичних аудитів шкільних приміщень.

 

 

Навчально-методичні матеріали Проекту

 

Програма курсу за вибором "ОСНОВИ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ" для 6-8 класів ЗОНЗ

Програма факультативного курсу "АБЕТКА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ" для 9-11 класів ЗОНЗ

 

 

Події Проекту

 

Початок Проекту - установчий семінар для кураторів Проекту (Київ, 27.10.2016)

Перший установчий семінар для шкіл-учасниць (Добропілля, 11.11.2016)

Другий установчий семінар для шкіл-учасниць (Павлоград, 17.11.2016)

Третій установчий семінар для шкіл-учасниць (Київ, 25.11.2016)

Завершення конкурсу на кращу новорічну поробку (18.01.2017)

Семінар з упровадження факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління" та онлайн гри "Роумний будинок" (Київ, 24.02.2017)

Семінар з упровадження факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління" та онлайн гри "Розумний будинок" (Добропілля, 28.04.2017)

Семінар з упровадження факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління" та он-лайн гри "Розумний будинок" (Київ, 09.03.2017)

Підбиті перші підсумки родинного конкурсу "Зберігаймо ресурси вдома!" (28.03.2017)

Будівлю Добропільського НВК №1 протестували на повітропроникність (Добропілля, 13.04.2017)

Оголошено переможців другого етапу сімейного конкурсу "Зберігаймо ресурси вдома!" (27.04.2017)

Оголошено переможців конкурсу соціальної реклами "Діти знають - діти навчать" (23.05.2017)

Оголошено рейтинг шкіл та рейтинг вчителів станом на 20.06.2017

Оголошено загальні рейтинги учнів, які вивчали курс "Основи енергопостачання та енергозбереження" (22.06.2017)

Підбито підсумки участі 17 шкіл м. Києва у факультативному курсі "Абетка з основ житлово-комунального управління" та онлайн-грі "Розумний будинок" (Київ, 26.06.2017)

У Павлограді підбили підсумки Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація"  (22.09.2017)

15 листопада 2017 р. відкривається інноваційний освітній стартап з енергоефективності та житлово-комунального управління