тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Фінансування: ДТЕК

Роль ВБО "Інститут місцевого розвитку": виконавець Проєкту

Термін упровадження проєкту: березень 2021 р. – червень 2022 р.

Мета та завдання проекту на 2021 рік

Головна мета проєкту полягає у сприянні процесу підвищення енергетичної ефективності у секторі споживання енергії (громадські та житлові будівлі) шляхом:

  • виховання свідомих і обізнаних споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг та своїми діями підтримують їх: раціонально споживають енергетичні й інші ресурси та своєчасно за них сплачують;
  • формування відповідальних власників своєї квартири та будинку, лідерів енергоефективності, активних та мотивованих знавців житлово-комунального управління;
  • формування серед широких верств населення України громадянської свідомості та «запиту на енергоефективність», підвищення рівня знань, вмінь і навичок з енергозбереження за допомогою інформаційних кампаній та освітніх програм.

Головна мета досягається вирішенням завдань Проекту за такими пріоритетними напрямами:

  1. Розширення можливостей доступу до інноваційної освіти за допомогою онлайн-програми дистанційного навчання (ПДН) для найбільш активних, екологічно й енергетично орієнтованих учнів будь-якої школи України, в т. ч. підлітків, які пов'язують своє професійне майбутнє з енергетикою, енергоефективністю, ВДЕ, житлово-комунальним управлінням.  Заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) України та учні українських шкіл у самостійному форматі зможуть обирати і опановувати освітні практично-орієнтовані курси: «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів, «Абетка з основ житлово-комунального управління» для учнів 9-11 класів, який включає онлайн-гру «Розумний будинок», а також навчальний курс «Мій енергоефективний будинок» для учнів 4 класу початкової школи з інноваційними методами навчання, які розраховані на активне включення молодих батьків у навчальний процес та активності Проекту. Ми плануємо у 2021 році залучити не менш як 9 тис. активних учасників Проекту - учнів закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) України та 300 нових шкіл.
  1. Проведення навчань, ініціація та підтримка ініціатив еко-волонтерів по всієї країні, стимулювання зміни поведінкових установок мешканців шляхом проведення спеціалізованої інформаційно-освітньої кампанії. Ми плануємо залучити не менш ніж 4 тис. еко-волонтерів до екологічних заходів Проєкту.
  1. Реалізація практичних ініціатив учасників Проєкту. Ми плануємо серед активних шкіл – учасників Проєкту провести спеціальний конкурс та разом з переможцями реалізувати як мінімум один демонстраційний проєкт в сфері енергоефективності та ВДЕ, який має енергетичний, фінансовий та екологічний ефекти.
  1. Продовження програми «Енергоефективні школи об’єднують країну» у 2020/2021 та 2021/2022 навчальних роках. У 2021 році ми плануємо створити не менш ніж 20 міжрегіональних класів.
  1. Започаткування та проведення трирічного експерименту всеукраїнського або регіонального рівня у співпраці з МОН України щодо формування компетентностей з питань енергоефективності та енергозбереження у здобувачів загальної середньої освіти засобами міжпредметних інтеграції.