ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


ОСББ як форма управління житлом є потужним каталізатором розвитку добросусідства. Цим групам людей легше згуртовуватися задля досягнення спільних амбітних цілей. Тож давайте подивимось, скільки таких цілеспрямованих об’єднань ми вже маємо в нашій країні.  

Пропонуємо за точку відліку взяти 2015 рік, протягом якого кількість ОСББ в Україні збільшилася майже на 8000. Зумовлено це тим, що прийнято необхідну законодавчу базу. Приблизно у той же час саме ОСББ надано можливість скористатися програмами підтримки з впровадження енергоефективних заходів.

 

 

908907

 

За даними Державної служби статистики, якщо на 1 липня 2015 року (набув чинності Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”) зареєстрованих ОСББ в Україні було 16173, то станом на 1 травня 2021 р. їх кількість сягнула 36 050. За 6 років таких об’єднань стало більше ніж удвічі. У той же час, дуже мала кількість припинила свою діяльність, знаходяться в стані припинення або не завершили державну реєстрацію, що видно з графіка, який надає Міністерство розвитку громад та територій України. Це доводить, що, дійсно, ОСББ – одна із найбільш ефективних форм управління багатоквартирними будинками, і ті, хто спробував ОСББ «на смак», вже навряд чи цю справу не покине.

 

789

 

З того ж графіка видно, що найбільшу кількість ОСББ у 2020 році було зареєстровано у Донецькій та Дніпропетровській (4 214 та 3 279 відповідно) областях, дещо менше у Львівській (2912) та Одеській (1885) областях, найменше – у Чернівецькій (428), Кіровоградській (442) та Чернігівській (445) областях.

Програма «Добрі сусіди – одна країна» спрямована на створення добросусідських відносин та підвищення громадянської культури шляхом мобілізації громадянської активності в багатоквартирному житловому секторі, розвитку суспільної довіри, залучення громадян, що проживають у багатоквартирних будинках, до громадянських ініціатив у Донецькій області, яка є лідером по кількості створених ОСББ і Луганській, у якій досить повільно власники багатоквартирних будинків об’єднуються (лише 820 ОСББ). Тож давайте разом продовжимо цей рух ОСББ та створимо середовище, де панують затишок, спокій, безпека, добро та тепло.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

***


Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».