ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


24 червня в рамках проєкту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» відбулася відеоконференція,  яка об’єднала  25 представників (адміністрація та вчителі початкової школи)  із понад 20 шкіл-учасників  трирічного експерименту  «Формування компетентностей з енергоефективності та енергозбереження здобувачів повної загальної середньої освіти засобами міжпредметної інтеграції», що проводитиметься у 2021-2024 навчальних роках.

 

Базою експерименту є заклади загальної середньої освіти Дніпропетровської області.

 

З вітальним словом до учасників звернулася менеджерка Департаменту регіональної політики ТОВ «ДТЕК» кандидатка педагогічних наук Олена Бажановська, яка наголосила на важливості успіху експерименту для проєкту та компанії ДТЕК, оскільки для соціально відповідального бізнесу, який забезпечує споживачів енергоресурсами, проблеми збереження довкілля, енергозбереження і  енергоефективності стоять на порядку денному.

 

Завідувачка кафедри управління інформаційно-освітніми проектами Дніпровської академії неперервної освіти кандидатка філософських наук Оксана Бутурліна привітала учасників та розповіла про організаційні аспекти реалізації експерименту та отримання наказу на його проведення. Пані Оксана зауважила, що наказ буде підписаний у вересні 2021 р.. оскільки деякі ЗЗСО можуть змінити свою назву у зв’язку із реформуванням системи шкільної освіти.

 

Старша консультантка із залучення громадськості ВБО «Інститут місцевого розвитку», кандидатка технічних наук, доцентка, авторка курсу за вибором для 4-го класу «Мій енергоефективний будинок» Кадрія Сафіуліна, своє привітання продовжила презентацією «Тернистий шлях до започаткування експерименту». Вона нагадала присутнім про першу зустріч з ними у червні 2019 р., висвітлила  основні проблеми, через  які відбулися  затримка з початком експерименту та зміна його статусу на регіональний.  Потім вона проаналізувала програму експерименту, оприлюднила зміст кожного із чотирьох етапів його проведення.

 

Віл вчителів слово взяла заступниця директора Криворізької загальноосвітньої школи №114 , яка подякувала організаторам за можливість взяти участь у такому цікавому експерименті. Пані Тетяна також високо оцінила посібник «Таємниці енергоефективного будинку» для 4-го класу, який, на її думку,  написаний дуже доступно для здобувачів освіти цієї вікової категорії і гарно оформлений. Крім того, вона запитала, чи можуть старшокласники у наступному навчальному році долучитися до вивчення курсу за вибором «Абетка з основ житлово-комунального управління» у програмі дистанційного навчання. Відповідь була ствердною.

 

Інших виступів та запитань з боку вчителів не було. Наостанок учасники відеоконференції побажали один одному здоров’я та успішної участі  в експерименті.