ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


16 липня відбувся онлайн-тренінг «Формування ефективного власника житла зі шкільної лави для сприяння руху ОСББ» для регіональних координаторів та освітян 15 цільових міст проєкту «Добрі сусіди-одна країна». Cпеціалісти ВБО «Інститут місцевого розвитку» презентували освітні курси для початкової та старшої школи, що формують у здобувачів освіти соціально важливі компетентності з ефективного управління житлом. Дистанційне навчання відбувається на базі онлайн-платформи http://energyschool.org.ua/. Тренінг зібрав  45 учасників, в тому числі представників управлінь та відділів освіти 15 цільових міст.

 

Кадрія Сафіуліна, к.т.н. доцентка та старша спеціалістка з питань залучення громадськості проєкту, розповіла про досвід впровадження освітніх курсів з підвищення енергоефективності та житлово-комунального управління проєкту «Енергоефективні школи: нова генерація». За 8 років проєкт об’єднав майже 2000 закладів загальної середньої освіти з усієї України, в тому числі 187 шкіл Донеччини та 74 – Луганщини. А всього у проєкті взяли участь понад 640 тис. учнів, вчителів, батьків, представників місцевих громад нашої країни.   

 

Пані Кадрія ознайомила учасників із змістом курсів за вибором «Мій енергоефективний будинок» для 4-го класу та «Абетка з основ житлово-комунального управління» для 9-11 класів, які схвалені МОН України для використання у ЗЗСО.

 

Учні початкової школи разом із головними героями Катрусею та Тарасиком Господарями та їхніми казковими друзями розглядають форми управління житлом, переваги створення ОСББ, відносини між виконавцями та споживачами житлової та комунальних послуг, заповіді добросусідства тощо. Старшокласники не лише навчаються, а і грають в авторську гру «Розумний будинок», під час якої створюють ОСББ у своєму віртуальному будинку-класі та приймають спільні рішення щодо покращення стану будинку та прибудинкової території. 

 

Микола Лисенко, консультант з технічних питань проєкту, презентував структуру програми дистанційного навчання (ПДН), описав процедуру реєстрації закладів освіти і самостійних учнів у ПДН і продемонстрував, як грати у гру «Розумний будинок».

 

У рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна», школи цільових міст мають  приєднатися до великої родини Energy school, щоб разом формувати ефективних власників житла.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».