тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


28 липня 2016 р. ІМР спільно з Банком "Львів" в рамках виконання Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" провели семінар "Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках" для представників ОСББ міста Рівне. Під час семінару учасники ознайомилися з міськими програмами співфінансування впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках Рівного, дізналися про порядок прийняття співвласниками рішень щодо спільного майна як в будинках, що створили ОСББ, так і в будинках, неорганізованих в об'єднання. Йшлося в тому числі і про проведення енергоефективних робіт та залучення фінансування; вимоги чинного законодавства в частині підтримки в технічно справному стані житлових будинків; послідовність дій ОСББ як замовника виконання будівельно-монтажних робіт; можливості побудови співвласниками взаємовідносин з ЕСКО; визначення можливих джерел фінансування ремонтних робіт та енергоефективних заходів і в тому числі доцільність залучення банківських кредитів як джерела для їхнього фінансування. Серед питань, які активно обговорювались: оплата внесків власниками квартир, які перебувають у власності територіальної громади, орендованих приміщень в ОСББ та блокування Рівнеобленерго початку роботи новостворених ОСББ.

 

Начальник рівненського відділення ПАТ АКБ "Львів" Дмитро Шваєнко розповів про умови та досвід банку в кредитуванні ОСББ на здійснення енергоефективних заходів, а також озвучив готовність банку щодо співпраці з ОСББ, а голова правління асоціації ОСББ "Оберіг" м. Львова Стефанія Климко висвітлила позитивний досвід та детально проаналізувала приклади отримання кредитів комерційних та державних банків на впровадження енергоефективних заходів об'єднаннями співвласників у м. Львові.

 

Після семінару консультанти Проекту USAID відвідали 4 ОСББ: "Учитель", "Наш дім", "Дружба", "Галицьке-4" для вивчення досвіду ОСББ міста Рівного у впровадженні енергоефективних заходів, зустрічі з активом об'єднань. Консультанти надали відповіді на технічні, організаційні та юридичні питання діяльності ОСББ та реалізації енергоефективних заходів в конкретних будинках.

 

Сайт Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

 

  DSC 0032 DSC 0058

 

 DSC 0050 DSC 0124

 

DSC 0156 DSC 0158

 

DSC 0048 DSC 0065

 

 DSC 0085 DSC 0119

 DSC 0027