тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Під час поїздки консультанти проекту ознайомилися з основними особливостями централізованого теплопостачання у Швеції, визначили ключові відмінності із вітчизняною системою централізованого теплопостачання , обговорили шляхи імплементації шведського досвіду в Україні, а також провели численні робочі зустрічі з міжнародними консультантами.

Партнери ІМР зі шведської компанії Sweco підготували дуже пізнавальну та насичену програму. Зокрема, за час перебування у Швеції команда консультантів проекту відвідала:

  • Центральний офіс компанії Sweco у Стокгольмі та регіональні офіси Sweco у Мальме (Malmö) і Хельсинборзі (Helsingborg), де ознайомилися із основними напрямами діяльності компанії та консультантами, які працюють у сфері теплопостачання.
  • Absolicon Solar Collector AB http://www.absolicon.com/, де були представлені технічні та фінансові аспекти виробництва і використання сонячних колекторів для потреб централізованого теплопостачання.
  • Neova facilities у містах Бьюв (Bjuv) та Асторп (Åstorp), де оглянули котельні, що працюють на біомасі (у т.ч. дерев’яній щепі, пелетах), з використанням спалених відходів та скидного тепла). Разом з тим консультантам продемонстрували процес прокладання теплотрас та запросили відвідати приміщення зі встановленими тепловими пунктами.
  • SYSAV Waste-to-Energy CHP Plant https://www.sysav.se/en/, де ознайомилися із особливостями технологічних процесів сміттєспалювального заводу, відвідали навчальний центр та прослухали доповідь на тему «розумного поводження з відходами» та ефективного їх використання.
  • Kemira (Industry Park of Sweden)
    https://www.industrypark.se/vart-koncept-industriell-symbios/energi-materialfloden/ - великий промисловий технопарк з використанням скидного тепла від промислових об’єктів.

 

Це лише короткий інформаційний огляд щодо навчальної поїздки до Швеції. У подальшому плануємо доповнювати це повідомлення іншими матеріалами, які будуть корисними усім, хто зацікавлений у забезпеченні ефективного функціонування та сталого розвитку централізованого теплопостачання в Україні.

 

 2 .      1