тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


9 та 10 жовтня 2018 року в м. Добропіллі для представників ОСББ м. Білозерське, м. Білицьке та смт. Новодонецьке проведено навчально-практичний семінар інноваційного Проекту "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД), що реалізується ВБО "Інститут місцевого розвитку" за Програмою соціального партнерства компанії ДТЕК.

 

Під час семінару 80 представників ОСББ дізнались, як можна використовувати онлайн-платформу "ТРЕНД" для отримання грантів. Один із найважливіших блоків платформи стосується управлінського обліку, поліпшення навичок з якого є дуже актуальним для керівників ОСББ. Учасники семінару удосконалили свої знання щодо налагодження ефективної діяльності об’єднань: проведення загальних зборів співвласників, збір внесків, взаємодія з неплатниками для ліквідації заборгованості, впровадження енергоефективних заходів тощо.  Взяли активну участь у декількох практичних вправах і спільно з консультантами ІМР провели інтерактивні заняття у комп'ютерному класі для закріплення нового матеріалу.

 

Семінар розпочався з вітального слова менеджера зі взаємодії з органами місцевої влади ДТЕК ЕНЕРГО Ігоря Шевченка, який зауважив: "У нас з вами  у червні була зустріч-знайомство. А сьогодні, переглянувши програму нашого заходу, ви помітите, що ми перейшли від теорії до практики. Ви вже розумієте, як можна зробити ваші будинки більш енергоефективними, але для цього необхідні фінансові ресурси. Наша команда сьогодні вам розкаже, де і як їх можна одержати. Ви також  отримаєте нові знання, здобудете корисні компетентності".

 

Продовжив захід директор ВБО ІМР к.е.н., доцент Руслан Тормосов: "Сьогодні тут присутні люди, які не просто чогось хочуть, а від слів вже перейшли до реальних дій, тобто почали підготовку документів, заповнили необхідні для роботи на нашій платформі дані". Він обговорив з учасниками можливості використання онлайн-платформи "ТРЕНД" для отримання грантів від Фонду енергоефективності на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

 

Перший спікер - Вікторія Погорєлова, старший консультант ІМР із питань утримання та управління житлом розкрила у свої презентації загальні засади збору внесків співвласників багатоквартирного будинку: прийняття рішень щодо суми внеску та порядок його сплати.

 

Старший консультант ІМР із правових питань Дмитро Левицький розказав учасникам, як класифікувати співвласників-неплатників та за допомогою яких організаційних заходів можна ефективно на них впливати.

 

Старший консультант ІМР з фінансового управління, обліку та оподаткування  Наталія Алексєєва висвітлила  інформацію щодо  структури та функцій блоку "Управлінський облік" онлайн-платформи "ТРЕНД".

 

Особливості енергоефективних заходів із значним терміном окупності для багатоквартирних житлових будинків розглянув у своїй презентації старший консультант ІМР із технічних питань, к.т.н., професор Анатолій Колієнко. Він розповів про енергомоніторинг та перші кроки на шляху до енергоефективності у будинках.

 

На завершення теоретичної частини семінару консультант ІМР із технічних питань, к.т.н. Володимир Колієнко перелічив та охарактеризував швидкоокупні енергоефективні заходи для багатоквартирних житлових будинків.

 

А далі представникам ОСББ м. Добропілля, м. Білозерське, м. Білицьке та смт. Новодонецьке було ще цікавіше - консультанти ІМР провели для них спеціальні  інтерактивні заняття у групах.

 

  1. "Сортування" боржників. Практичні аспекти збору платежів очима голови правління. Спростування міфів судової роботи з боржниками.
  2. ОСББ як замовник будівельно - монтажних робіт із підвищення енергоефективності у будинках.
  3. Інтерактивне заняття у комп'ютерному класі. Учасники опрацьовувати блок "Енергетичне та фінансове планування", що передбачає: формування пакетів заходів та заповнення технічних даних про будинок; порівняння пакетів заходів і застосування кредитного та ЕСКО калькуляторів.

 

Модератор заняття - консультант ІМР із бізнес-планування, аналітик Ольга Стогнушенко.

 

Практична частина семінару супроводжувалося різноманітними дискусіями, запитаннями та відповідями фахівців ІМР щодо діяльності ОСББ.

 

Учасники семінару зазначили, що поради спеціалістів є актуальними, а сам Проект ТРЕНД реально допоможе покращити ефективність управління багатоквартирними будинками, якщо навчитись правильно використовувати його потенціал.

 

Долучайтесь, реєструйте своє ОСББ та будьте у ТРЕНДі!