тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Проект ДТЕК "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД) набирає обертів. Завершено монтажні роботи з теплової ізоляції 2920 м трубопроводів системи опалення у неопалювальних підвалах 6 ОСББ міста Білозерське:

  1. "Надія" (вул. Східна, 16)
  2. "Оленка" (вул. Східна, 22)
  3. "Уралець" (вул. Будівельна, 31)
  4. "Спартак" (вул. Спартака, 1)
  5. "Динамо" ( вул. Східна, 21)
  6. "Усмішка" (вул. Будівельна, 15)

Таким чином роботи з теплової ізоляції трубопроводів повністю завершено у будинках м. Білозерське і розпочато у м. Добропілля. Станом на 09.01.2019 р. монтажні роботи виконано у будинку ОСББ "Сонячний-10" (мікрорайон Сонячний, 10) і найбільшому будинку ОСББ "Атлант" (мікрорайон Молодіжний, 3). Загальна довжина трубопроводів-колекторів у підвалах цих будинків становить 1669 м.

 

У містах Великого Добропілля це перші із 26 багатоквартирних будинків ОСББ, де за Проектом ТРЕНД впроваджуються енергоощадні заходи зі зменшення витрат теплоти і скорочення видатків на опалення будинків.

 

Для 19 будинків ОСББ запропонований захід "Теплова ізоляція розподільчих трубопроводів у неопалювальних приміщеннях". В інших 7 будинках ОСББ (с.м.т. Новодонецьке і м. Білицьке) заплановано впровадити енергоощадний проект із заміни вікон на сходових клітинах.

 

Для ОСББ, що зареєструвались і працюють в онлайн-платформі ТРЕНД 1.0, впровадження зазначених швидкоокупних енергозберігаючих заходів є одним із перших етапів участі у Проекті.

 

Завдяки їх реалізації, вже з кінця січня 2019 року понад 3400 співвласників 26 багатоквартирних будинків Великого Добропілля отримуватимуть платіжки з меншими сумами за опалення. Але основною умовою для цього є перехід до наступного етапу   ̶ забезпечення регулювання відпуску теплоти до будинку, особливо у весняно-осінній період опалювального сезону.

 

Теплова ізоляція трубопроводів і регулювання відпуску теплоти у багатоквартирному будинку дають можливість  скоротити річні витрати теплової енергії на опалення до 15% наявних витрат. Це найбільш рентабельні енергоефективні заходи з терміном окупності близько 5-6 місяців.

 

Наприклад, після виконання монтажних робіт із теплової ізоляції у будівлі ОСББ "Надія" (м. Білозерське), очікуване  скорочення непродуктивних втрат теплоти з поверхні труб у підвалі становитиме 46 Гкал за рік. Реалізація ж етапу регулювання відпуску теплоти до будинку уможливить перевести ці втрати у розряд економії. А набуті представниками ОСББ "Надія" навички з регулювання відпуску теплоти дадуть змогу отримати додаткову її економію у перехідні періоди опалювального сезону.

 

Наразі до участі у Проекті ТРЕНД зареєструвалися 80 ОСББ міст Великого Добропілля. Орієнтовний потенціал економії від упровадження в їхніх будівлях заходу з теплової ізоляції трубопроводів становить 1 500 Гкал теплової енергії, або майже 1,6 млн грн на рік.

 

Загальновідомо, що виконання будь-якого складного завдання вимагає маленьких, але дієвих і чітко визначених кроків. Упровадження високоефективних і водночас швидкоокупних заходів і є цими маленькими, але важливими кроками співвласників  багатоквартирних будинків Великого Добропілля до більш активного управління споживанням теплоти, підвищення енергоефективності будинку і накопичення коштів для реалізації більш вартісних заходів зі скорочення витрат теплової енергії.

 

Долучайтеся, реєструйте своє ОСББ, будьте у ТРЕНДі! Робіть свої будинки більш енергоефективними!

 

dobro osbb 1 dobro osbb 2

 

dobro osbb 3 dobro osbb 4

 

dobro osbb 5 dobro osbb 6