тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Минув вже майже рік з моменту закінчення ремонтних робіт по утепленню горищного перекриття школи Добропільський НВК "Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1" у м. Добропілля. Нагадаємо, що минулого року, приблизно в цей же час, працювати у навчальних класах 2-го поверху школи було складно через низьку температуру повітря і значні повітряні протяги, причиною яким став значний фізичний знос конструкцій перекриттів та старої теплової ізоляції, якою слугувала нерівномірна шлакова засипка. За вирішення проблеми взялися ті, кому найбільш небайдуже, в яких умовах проходить навчання – учні школи.

 

Будучи учасниками Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" та щорічного конкурсу на найкращі проектні пропозиції з підвищення енергоефективності шкільних приміщень або будівель, учні, спираючись на результати попередньо проведеного експрес-енергоаудиту, запропонували в якості основного й першочергового заходу з підвищення енергоефективності утеплення горищного перекриття. Складність рішення полягала у тому, що конструкція та матеріали системи утеплення повинні були гарантувати не лише теплову, але й повітряну ізоляцію навчальних приміщень 2-го поверху від холодного горища. Й рішення знайшлося, а школа стала однією із переможців конкурсу Проекту!

 

Відповідним рішенням стало використанням технології нанесення напилювальної екопіни від компанії "Хранителі Тепла". Саме ця компанія виступила в ролі головного спонсору й реалізатора проекту з утеплення горищного перекриття школи. Окрім іншого, завдання було ускладнене різними конструкціями перекриттів у різних корпусах школи, які були зведені у різні роки та за різними технологіями (із залізобетонних плит та дерев’яних балок).

 

Тож перед початком монтажних робіт з улаштування утеплювача й спеціальних дерев’яних елементів нез’ємної опалубки для екопіни було проведено додаткове обстеження конструкцій школи на предмет енергоефективності та повітропроникності із застосуванням технології Blower-Door Test (тест на повітропроникність). Результати тестування підтвердили суттєві недоліки застарілих дерев’яних конструкцій горищного перекриття, що протягом часу експлуатації значно зсохлися й почали пропускати значну кількість теплової енергії з повітряними протягами крізь товщу самого перекриття. Схожа ситуація була виявлена і над тією частиною будівлі, де розміщуються залізобетонні панелі перекриття, між якими почали утворюватися щілини. Як результат, школа витрачала надмірні обсяги паливно-енергетичних ресурсів на потреби опалення.

 

Dobro NVK4  Dobro NVK6  

 

За результатами обстежень та тестування була розроблена проектно-кошторисна документація та виконані відповідні будівельно-монтажні роботи. Весь процес утеплення було організовано таким чином, щоб не потрібно було припиняти учбовий процес у школі. Саме ж технологічне обладнання для нанесення екопіни не спричиняло надмірного шуму й не викликало дискомфорту в навчальних класах.

 

Що ж змінилося з того часу?

 

На сьогоднішній день в приміщеннях 2-го поверху школи спостерігається відчутне підвищення температури, що в холодну пору року тримається на рівні 18-19 градусів, що відповідає сучасним нормам. Учням більше не потрібно сидіти у верхньому одязі, щоб зігріватися та бути зосередженими на навчальному процесі. Покращився й настрій вчителів, яким легше працювати із дітьми, які не відволікаються на зайві клопоти та уважні на заняттях.

 

Є й інші позитивні наслідки утеплення горищного перекриття школи. Окрім підвищення температури до нормативних значень, школа ще й економить паливо, що використовується для опалення будівлі. Фактична економія у цьому опалювальному періоді очікується на рівні 9% або 10 т вугілля. А у порівнянні з базовими витратами – усі 19% або майже 24 т вугілля за опалювальний період.

 

Dobro NVKgraph

 

Очікуване споживання вугілля на котельні НВК №1 м.Добропілля за поточний опалювальний період

 

Нагадаємо, що ще до початку цьогорічного опалювального сезону, одразу після завершення утеплення, було проведено додатковий – контрольний – тест на повітропроникність Blower-Door Test, який показав, що застосована технологія утеплення від компанії "Хранителі Тепла" досягла своєї основної мети, а саме: підвищення теплоізоляційних властивостей горищного перекриття та ліквідація містків холоду, спричинених надмірними інфільтраційними потоками повітря крізь його товщу.

 

Додамо, що якби у школі до утеплення температура трималася б на нормативному рівні (якою вона є зараз), то економічний ефект, безумовно, був би вищим. Але не варто порівнювати грошову економію та комфорт перебування дітей у навчальних приміщеннях, що є основним показником успішності цього унікального проекту.

 

Бажаємо трудовому колективу школи НВК №1 старанних і енергійних учнів, а школярам – наснаги та високих досягнень у навчанні!

 

Dobro NVK1 Dobro NVK3

 

 Dobro NVK2

 

Навчальні приміщення другого поверху школи НВК №1 після утеплення горищного перекриття