тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Наприкінці січня цього року Проект компанії ДТЕК "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД), що впроваджується ВБО "Інститут місцевого розвитку", завершив теплоізоляцію трубопроводів системи опалення у 20 ОСББ міст Добропілля, Білозерське та Білицьке Донецької області.

 

Завдяки реалізації цього енергоефективного та швидкоокупного заходу, температура у квартирах співвласників більшості ОСББ піднялася до 25 °С. Зрозуміло, що відчуття теплового комфорту у людей різне, проте багато хто за таких умов відкриває кватирки, викидаючи дорогоцінне тепло та кошти на його оплату просто "на вітер". Адже підвищення температури в оселі на один градус призводить до збільшення платежів за опалення на 4%, що за нинішніх тарифів на послугу з централізованого теплопостачання суттєво відбивається на сімейному бюджеті споживачів.

 

Проект ТРЕНД запропонував ОСББ інший шлях для реального скорочення витрат теплоти і платежів, а саме - самостійне регулювання відпуску теплоти  до будинку.  

 

Таке регулювання нормативно обґрунтовано і дає можливість обмежити тепловий потік та оптимізувати відпуск теплоти до будинку на потреби опалення залежно від параметрів зовнішнього повітря, наявності реалізованих у будинку заходів зі скорочення витрат теплоти, ефективності регулювання її відпуску теплопостачальною організацією та ефективності роботи системи вентиляції у квартирах. 

 

Спеціалісти ІМР розробили "Порядок регулювання відпуску теплоти на потреби опалення житлових будинків  після впровадження енергозберігаючих заходів або  роботи системи опалення у період зрізки температурного графіка" та Додатки до нього, а також Постер "Блок-схема регулювання відпуску теплоти в житлових будинках після впровадження енергоощадних заходів"

 

У Порядку наводяться вимоги нормативної будівельної документації щодо регулювання відпуску теплоти до будинку споживачами; надаються роз’яснення стосовно способів якісного та кількісного регулювання; нагадуються нормовані параметри мікроклімату у приміщеннях та пропонується споживачеві зробити вибір із двох альтернатив: марнотратство чи економія теплоти та грошей. З чого починати та як оформляти журнал обліку характеристик системи опалення під час регулювання демонструється на прикладі ОСББ "Атлант" (м. Добропілля). Значна увага приділяється граничним умовам і обмеженням кількісного регулювання, які  залежать від виду системи опалення і визначаються шляхом аналізу даних у журналі обліку.

 

Детально, буквально покроково розписується послідовність дій з кількісно-якісного регулювання відпуску теплоти до будинку, яка представлена блок-схемою у Порядку та окремо у вигляді постера. 

 

У Порядку також наводяться аргументи щодо зацікавленості теплопостачальних підприємств  у підтримці самостійного регулювання відпуску теплоти до будинку його співвласниками. Хоча таке регулювання, на перший погляд,  є суто технічним заходом, проте розуміння тепловиками проблем споживачів та їхня допомога для зменшенні платежів за опалення, сприятимуть підвищенню рівня довіри між споживачами і виконавцями комунальних послуг та покращенню якості послуг.  

 

Додатки до Порядку містять технічні характеристики 19 будівель  ОСББ міст Добропілля (за виключенням ОСББ "Атлант"). Білозерське та Білицьке, які  необхідні для виконання співвласниками будинків робіт з енергетичного моніторингу витрат теплоти на потреби опалення та регулювання відпуску теплоти до будинків згідно з Порядком. 

 

Долучайтеся, реєструйте своє ОСББ, будьте у ТРЕНДі! Робіть свої будинки більш енергоефективними!