тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Громада Великого Добропілля завжди активно підхоплює енергоефективні ініціативи компанії ДТЕК. Саме тому у містах Добропілля, Білозерське та Білицьке успішно впроваджується Проект ДТЕК "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД), що реалізується ВБО ІМР. У рамках Проекту  у м. Добропілля  6 лютого 2019 року відбулася презентація спеціалістів ІМР на тему "Утеплення труб та самостійне регулювання відпуску теплоти до будинків" для представників ОСББ зазначених міст. 

 

Dobro EE project 9 Dobro EE project 8

 

 Dobro EE project 10 

 

Після теоретичної частини відбулася екскурсія у  підвали 19 будинків ОСББ-учасників Проекту ТРЕНД, у яких виконано теплоізоляцію трубопроводів системи опалення. Впровадження цього заходу призвело до зменшення витрат теплоти з поверхні трубопроводів і, відповідно, до підвищення температури у квартирах співвласників на 5-7 °С вище нормованої. Щоб не відкривати кватирки і зменшити платежі за опалення, співвласники будинків мали навчитися самостійно регулювати відпуск теплоти до будинку. І спеціалісти ІМР прийшли їм на допомогу.

 

Під час візитів до кожного ОСББ старший консультант ІМР із технічних питань к.т.н. професор Анатолій Колієнко розповідав та демонстрував співвласникам, як покроково регулювати відпуск теплоти та досягти її економії, враховуючи специфіку кожного будинку та потреби жителів.

 

Dobro EE project 1 Dobro EE project 2

 

 Dobro EE project 3 Dobro EE project 4

 

Dobro EE project 5 Dobro EE project 6

 

   

Спеціаліст описав необхідну послідовність дій:

  1. Впровадження швидкоокупного енергоефективного заходу - теплової ізоляції розподільних трубопроводів систем опалення. Результат - запобігання втратам теплоти з поверхні трубопроводів.
  2. Регулювання відпуску теплоти в теплових вузлах вводу будинків. Результат - скорочення на величину втрат тепла з поверхні трубопроводів надходження теплоти до будинків.
  3. Моніторинг втрат тепла і коригування режиму відпуску теплоти відповідно до температури зовнішнього повітря та параметрів мікроклімату у будинку. Результат – тепловий комфорт у помешканнях, зменшення оплати за тепло, а також можливість виявити технічні неполадки, діагностувати збої в роботі обладнання.
  4. Постійний аналіз рахунків за тепло, отриманих від підприємства Теплоенерго.

Нагадаємо, що восени минулого року під час семінарів для голів правління ОСББ Великого Добропілля робочою командою Проекту проведено енергоаудити у будинках, розраховані їхні енерговитрати та виявлено потребу в теплоізоляції трубопроводів системи опалення, розташованих в неопалювальних приміщеннях. Реалізація енергоефективного проекту з утеплення трубопроводів призвела до зменшення тепловтрат, і  вже у січні цього року температура у квартирах співвласників більшості ОСББ піднялася до 25-27 °С.

 

Під час навчання експерт використовував спеціально розроблені для ОСББ-учасників Проекту матеріали: "Порядок регулювання відпуску теплоти на потреби опалення житлових будинків після впровадження енергозберігаючих заходів або роботи системи опалення у період зрізки температурного графіка" та Додатки до Порядку. Він детально розглянув графіки залежності теплового потоку на опалення від температури зовнішнього повітря для кожного з будинків.

 

"Прислухатися до нових ідей. І зробити практичні кроки до підвищення енергоефективності свого будинку - саме на це спрямований проект ТРЕНД", - говорить керівник Департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.

 

Тож співвласники 19 будинків Великого Добропілля отримають не лише комфорт, а й менші суми у платіжках, якщо застосовуватимуть знання та практичні навички, набуті завдяки участі у Проекті. А ТРЕНД не зупиняється на досягнутому: вже розпочато підготовчі роботи до утеплення труб ще у 20 будинках.

 

Пам’ятайте, що підвищення температури в оселі на один градус призводить до збільшення платежів за опалення на 4%, що за нинішніх тарифів на послугу з централізованого теплопостачання суттєво відбивається на сімейному бюджеті споживачів. Марно витрачати кошти чи економити тепло та гроші -  вибір завжди за вами!

 

Долучайтеся, реєструйте своє ОСББ, будьте у ТРЕНДі! Робіть свої будинки більш енергоефективними!