тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


У рамках Проекту ТРЕНД Інститутом місцевого розвитку впроваджено проект із нанесення теплової ізоляції на трубопроводи системи опалення у 19 багатоквартирних будинках ОСББ Великого Добропілля. Заходи з теплової ізоляції трубопроводів впроваджено у рамках виконання Проекту "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД) за фінансування компанії ДТЕК.

 

Роботи з теплової ізоляції трубопроводів проведено у 19 житлових будинках міст Добропілля, Білицьке, Білозерське у термін із грудня 2018 р. по лютий 2019 р. Із 7 лютого по 28 лютого 2019 року здійснювалися роботи з регулювання відпуску теплоти до будинків шляхом зміни кількості теплоносія, що надходив із теплових мереж до будинків.

 

Регулювання відбувалося представниками ВБО "Інститут місцевого розвитку", котрий виконує Проект ТРЕНД, а на завершальній стадії до цього процесу долучилися працівники КП "Добро" Добропільської міської рад згідно із програмою, розробленою  ІМР. Участь КП "Добро" у реалізації Проекту ТРЕНД є надзвичайно важливою і сприятиме підвищенню взаєморозуміння і довіри між підприємством і споживачами теплоти. 

 

Більшість голів правління ОСББ проявили зацікавленість у результатах роботи й активно долучилися до процесу регулювання. Після проведення ІМР тренінгу з методики регулювання, його  самостійно здійснювали голови ОСББ "Лідер", "Горлиця", "Вимпел", "Червона Калина", "Оленка", "Спартак", жителі під’їздів №1 і №7 ОСББ "Атлант". Самі регулювали відпуск теплоти співвласники будинків ОСББ м. Білицьке, завдяки активній позиції Світлани Шевченко, голови асоціації ОСББ "Авангард". У таких будинках мали місце позитивні результати виконання робіт. Скорочення витрат теплоти на потреби опалення сягало величин до 15-17%, а у деяких – до 24-26% від даних аналогічного облікового періоду.

 

Разом із цим, деякі голови ОСББ не проявили зацікавленості у процесі регулювання і зменшення видатків на опалення у своїх будинках. Скорочення витрат теплоти у таких будинках не перевищувало 5-6%.

 

Загальна тривалість процесу роботи систем опалення будинків у режимі кількісного регулювання становила лише 21 день із загальних 28 днів обліку теплоти у лютому 2019 року. Ефективність впровадження заходу визначалася за результатами аналізу показань вузлів обліку теплоти у будинках за 28 днів лютого 2019 р. і порівняння цих даних із результатами обліку за попередні місяці споживання теплоти (листопад, грудень 2018 р. і січень 2019 р.). При цьому для отримання коректного результату всі результати обліку приводилися до однакової температури зовнішнього повітря і однакового облікового періоду теплової енергії – до умов лютого 2019 р. Таким чином вплив параметрів зовнішнього повітря і тривалості періоду зняття показників унеможливлювався.

 

У цілому протягом періоду отримання теплоти 19 будинками у режимі регулювання витрати теплоти скорочено на величину 163,4 Гкал, що за тарифів у 1125,55 грн/Гкал еквівалентно зменшенню видатків за опалення на 184 тис. грн. Середня по 19 будинкам величина споживання теплоти в результаті впровадження заходів із регулювання зменшена до 19 Мкал/м2 опалювальної площі, або
21,3 грн/м2 у грошовому еквіваленті.

 

Таке скорочення витрат теплоти на опалення еквівалентно зменшенню витрат вугілля КП "Добро" на величину близько 50,2 т лише за 28 днів лютого. Викиди токсичних оксидів азоту в атмосферу при цьому скоротилися на величину близько 0,3 т, оксидів вуглецю – на 0,54 т, сірчистого ангідриду – на 0,72 т, золи і сажі – на 0,9 т, а діоксиду вуглецю – на 27 т. Загалом викиди шкідливих речовин зменшилися на 29,5 т за місяць.

 

Лідерами у скороченні споживання теплоти стали такі будинки ОСББ у м. Добропілля: 

  • "Горлиця" – зменшення витрат теплоти у лютому на 20 Гкал, або 26% від рівня споживання у листопаді-грудні попереднього облікового періоду (вартість опалення 1 м2 зменшена до 17,8 грн/м2, зменшення платежів в середньому на одну квартиру – 254 грн за місяць)
  • "Червона калина" – витрати теплоти зменшено на 9,9 Гкал, або на 17% (зменшення місячних платежів на 253 грн в середньому на одну квартиру)
  • "Сонячний-10" – на 10,7 Гкал, або 15% від попереднього періоду (зменшення платежів на 167 грн за місяць на одну квартиру)
  • "Гагаріна-34" – на 8,6 Гкал, або 14% 
  • "Мій дім" – на 20,2 Гкал, або 12% 
  • "Лідер" – на 9,5 Гкал, або на 14% від попереднього облікового періоду. 

Гарні результати також у будинках ОСББ "Восход", "Вікторія", "Атлант", під’їзди №1, №2 і №4 (скорочення витрат теплоти на 10-12%).

 

 

Детально про результати досягнутої економії за перший місяць після завершення монтажних робіт - y ЗВІТI про результати впровадження заходу з теплової ізоляції розподільних трубопроводів у 19 житлових будинках (26 теплових вузлах вводу) міст Добропілля, Білицьке, Білозерське.

 

 

Радимо додатково ознайомитися зінформаціним матеріалом про потенцiйнy eкономiю: видатків на опалення співвласниками в цих будинках за опaлювaльний перiод, витрат вугiлля комунальним підприємством "Добро“ Добропільської міської ради за опaлювaльний перiод, а також  скорочення шкiдливих викидів у довкілля тощо.