тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Недарма кажуть, що повторення – мати навчання. 20-22 березня 2019 року для представників 39 ОСББ м. Білозерське, м. Білицьке та м. Добропілля  ВБО “ІМР” вдруге провів захід з обговорення та роз’яснення результатів утеплення труб систем опалення та самостійного регулювання відпуску теплоти до будинків. Захід відбувся в рамках Проекту ТРЕНД, що реалізується ВБО “ІМР” за Програмою соціального партнерства компанії ДТЕК.

 

Привітав учасників виконавчий директор ВБО “ІМР” к.е.н. доцент Руслан Тормосов, який зазначив: “Тут присутні представники першої черги впровадження енергоефективних заходів Проекту ТРЕНД, з якими ми обговоримо результати, з’ясуємо всі складнощі, визначимо нюанси. Ми маємо зробити так, щоб наступного опалювального сезону усі 39 ОСББ достеменно розуміли, як отримати максимальний ефект від реалізованих заходів. Як неодноразово відмічалося, вже цього літа має запрацювати Фонд енергоефективності, який створюється для допомоги у впровадженні найсміливіших енергоефективних заходів у будинках. Тому нами вже відібрано 10 ОСББ (перший етап), що коректно внесли дані щодо своїх будинків на онлайн-платформі ТРЕНД. Ми допоможемо цим ОСББ скористатись послугами Фонду. І вже у квітні 2019 року проведемо семінар, де обговоримо всі аспекти та разом оформимо ваші заявки. Зробимо все, щоб Велике Добропілля було максимально профінансовано цією новоствореною фундацією. А поки бачимо результати плідної роботи, яку фінансувала і буде фінансувати компанія ДТЕК. Аналіз показав, що у тих будинках, де голови правлінь ОСББ та спіівласники були активними, платіжки в лютому, порівняно з січнем, зменшилися на 300-400 грн. Лише в одному з 19 ОСББ не було виявлено змін, оскільки спрацював звичайний людський фактор. Окрім того ми підрахували, що потенціал економії у цих домівках за опалювальний сезон – близько 700 тис. грн. До того ж, економія теплової енергії вигідна не лише споживачам, а й КП “Добро”. Тому ми маємо і далі спільно займатись утепленням труб та самостійним регулюванням відпуску теплоти до будинків”.

 

TREND Dobro sem Mar 2019 1 TREND Dobro sem Mar 2019 2 

 

Основні результати регулювання відпуску теплоти у будинках першої черги впровадження обговорив у своїй презентації старший консультант ВБО “ІМР” із технічних питань к.т.н. професор Анатолій Колієнко, детально зупинившись на аналізі рахунків за опалення та журналів спостережень. У висновках наголосив, що для отримання позитивного ефекту, регулювання відпуску теплоти за результатами впровадження енергоощадних заходів необхідно виконувати постійно. Далі провів презентацію на тему “Утеплення труб та самостійне регулювання відпуску теплоти до будинків” для представників ОСББ, в яких нещодавно відбувся або перебуває на завершальній стадії процес утеплення трубопроводів системи опалення. 

 

Директор департаменту зі сталого розвитку Дирекції з регіональної політики ДТЕК Вікторія Гриб зауважила, що зараз триває друга хвиля впровадження і передбачена третя. “Нещодавно на обласній нараді було відзначено, що саме у Добропіллі найнижчі тарифи. І тут я бачу представників КП “Добро”. Нам гріх на них скаржитися, бо вони з нами постійно співпрацюють та завжди перші за рівнем підготовки”.

 

TREND Dobro sem Mar 2019 3 TREND Dobro sem Mar 2019 4

 

Після теоретичної частини відбулися візити до 20 будинків ОСББ-учасників Проекту ТРЕНД, у яких вже виконано або виконується теплоізоляція трубопроводів системи опалення. У результаті зменшуються витрати теплоти з поверхні трубопроводів і відбувається підвищення температури у квартирах співвласників на 5-7 °С порівняно з нормованою. Для подальшої економії тепла та коштів співвласники будинків мали навчитися самостійно регулювати відпуск теплоти до будинку, в чому їм допомогли спеціалісти ВБО “ІМР” та КП “Добро”. 

 

TREND Dobro sem Mar 2019 5 TREND Dobro sem Mar 2019 6

 

TREND Dobro sem Mar 2019 7

 

Як і під час впровадження першої черги, у підвалі будинку кожного ОСББ старший консультант ВБО “ІМР” із технічних питань к.т.н. професор Анатолій Колієнко демонстрував співвласникам, як покроково регулювати відпуск теплоти та досягти її економії, враховуючи специфіку кожного будинку та потреби його жителів. 

 

Долучайтеся, реєструйте своє ОСББ, будьте у ТРЕНДі! Робіть свої будинки більш енергоефективними!