тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


16-18 жовтня 2019 р. у м. Добропіллі відбулася презентація результатів енергетичного сканування будівель 28 ОСББ міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та смт. Новодонецьке в рамках інноваційного Проєкту «Технології розумної енергоощадності в наших домівках» (ТРЕНД, далі – Проєкт). 
Захід розпочався з вітального слова керівника Проєкту ТРЕНД від компанії ДТЕК Аліни Зуйковської. Вона зазначила: «Дуже приємно бачити тут людей, з якими ми спілкувалися вже неодноразово, нас поєднує низка активних дій. Співвласники будинків міст Великого Добропілля заслуговують на повагу. Ви дуже дбайливо ставитеся до своїх домівок та досягли великих успіхів у рамках Проєкту ТРЕНД, який ми продовжуємо. Сьогодні приводом для нашої зустрічі є обговорення нових можливостей для модернізації ваших будинків. Усі ми знаємо, що житловий фонд складний. Для того, щоб дім зробити ідеальним, максимально зменшити свою платіжку і жити у комфорті, потрібно мати фінансові ресурси та діяти. Ми часто говорили раніше про Фонд енергоефективності. І ось настав той час, коли можна покроково обговорити всі нюанси, що стосуються роботи у його рамках. Я хочу, щоб ми розрізняли Фонд з його потенціалом та потенціал компанії ДТЕК, яка вам вже допомагала. Але нам потрібно об’єднати зусилля і ресурси, щоб ви скористались усіма можливостями. Фонд сьогодні готовий прийняти 300 заявок від ОСББ, але правила їхньої подачі досить складні. Ми довго розмірковували як це зробити, розглянули всі варіанти. І сьогодні хочемо поділитися з вами напрацюваннями та визначити, як ми будемо взаємодіяти у майбутньому».
 
DSC 0191
 
 
Далі старший консультант Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» (ВБО «ІМР») з технічних питань, канд. техн. наук, професор Анатолій Колієнко презентував результати енергетичного сканування та оцінки пропозицій із впровадження енергоощадних заходів у 28 ОСББ міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та смт. Новодонецьке, з урахуванням особливостей усіх будівель, де минулого опалювального сезону впроваджені заходи з утеплення труб та самостійного регулювання відпуску теплоти до будинків. 
 
DSC 0114  DSC 0329
 
Ольга Стогнушенко, консультант з бізнес-планування, детально висвітлила питання фінансування енергоефективних заходів ОСББ-першопрохідців у рамках програми Фонду енергоефективності та за грантової підтримки компанії ДТЕК. Паралельно вона відповідала на запитання, які виникали під час доповіді, розглянула джерела та механізми фінансування заходів з енергоефективності в Україні, зокрема: бюджетні кошти, банківські кредити, власні кошти мешканців та допомогу з боку компанії ДТЕК. Доповідачка продемонструвала вигоди для кожного співвласника будинку через цифри та факти, враховуючи результати енергетичного сканування всіх 28 ОСББ та варіанти енергоощадних заходів для них. 
Четвертий доповідач – Вікторія Погорєлова, старший консультант з питань утримання та управління житлом, – знає всі тонкощі та труднощі в роботі ОСББ, оскільки сама є головою правління ОСББ одного з київських будинків старої забудови. Вона розповіла, як реально можна мобілізувати співвласників на прийняття рішень. 
 
DSC 03201  DSC 0292
 
Старший консультант із правових питань Дмитро Левицький говорив про кошторис об’єднання, цільові фонди та платіжну дисципліну в ОСББ при реалізації енергоефективних заходів, зупинився на рішеннях, які повинні прийматися на загальних зборах. 
Майже 120 учасників семінару обговорили із провідними експертами ВБО «ІМР» актуальні проблеми діяльності ОСББ, організаційні питання подальшої участі у Проєкті, а також отримали вичерпні відповіді на запитання стосовно перспектив упровадження у своїх будівлях енергоощадних заходів за Програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності та за грантової підтримки компанії ДТЕК. 
 
DSC 0112  DSC 0195
 
Долучайтеся до Проєкту, будьте у ТРЕНДі та дізнавайтеся про всі можливості для ОСББ першими!