тел..: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


11 листопада 2016 року в м. Добропіллі (Донецька область) спеціалісти ІМР провели семінар "Теорія, методологія та практика впровадження Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація". У заході взяли участь понад 50 педагогів із загальноосвітніх навчальних закладів Донецької та Луганської областей, де цьогоріч у рамках програми соціального партнерства ДТЕК упроваджуватиметься навчальний курс "Основи енергопостачання та енергозбереження". Захід відвідали також представники компанії ДТЕК та міської влади Добропілля.


Звертаючись до присутніх, керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб зазначила: "Протягом останніх років, у зв'язку з підвищенням комунальних тарифів та труднощами з постачанням енергоносіїв, питання енергоефективності стало досить болючим. Тому лише шляхом впровадження енергоефективних заходів та зміни поведінкових звичок ми зможемо досягти енергетичної незалежності та процвітання України. Інший вагомий чинник, який спонукає до енергоощадної поведінки, – це екологія. Необґрунтована перевитрата енергоносіїв призводить до суттєвого забруднення атмосферного повітря. Відповідно, приділяючи увагу енергоефективності, ми не лише заощадимо власні кошти, а і збережемо своє здоров'я та здоров'я наших дітей".


Заступник Добропільського міського голови Олексій Галицький щиро привітав педагогів Донецької та Луганської областей і побажав їм успішної роботи за Проектом.


Протягом 2016-2017 навчального року учні пілотних ЗНЗ-учасників вже четвертої за хвилі Проекту ДТЕК вивчатимуть курс "Основи енергопостачання та енергозбереження". Його оновлена концепція також передбачає впровадження інноваційного компоненту – програми дистанційного навчання (ПДН). Тож у Добропіллі зібралися вчителі, які викладатимуть курс у школах, аби навчитися працювати з ним. Зокрема, вони прослухали кілька лекцій про структуру ПДН, етапи навчання та методи оцінювання роботи учнів. Відбулося й кілька практикумів. Один із них передбачав тестування вчителів із основних тем Проекту ДТЕК. Найнижчий бал, який набрали педагоги, – 16 із 20. Що свідчить про їхні професіоналізм та обізнаність.


Старший консультант зі зв'язків із громадськістю Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація" Кадрія Сафіуліна наголосила: "Ми розпочинаємо оновлений проект ДТЕК, спрямований на навчання енергоефективності саме підростаючого покоління. Тому що за ними – майбутнє і вони вирішуватимуть, яким воно буде. Ми розробили новий комп'ютерний курс – Програму дистанційного навчання – яка дозволить охопити значну кількість навчальних закладів та дасть змогу школярам навчатися у будь-який час та у будь-якому місці. Ми віримо, що, як і в попередні три роки Проекту ДТЕК, наше новаторство матиме успіх та принесе неабияку користь!"


Протягом семінару учасникам виклали інформацію щодо участі у трьох найголовніших конкурсах в рамках Проекту ДТЕК, в яких вони братимуть участь. Йдеться про:

  1. Конкурс урочистих запусків.
  2. Конкурс на зменшення споживання електроенергії.
  3. Конкурс проектних пропозицій із підвищення енергоефективності приміщень школи.

Велику увагу приділили енергетичному аудитові приміщень, який здійснюватимуть у пілотних ЗНЗ, а також продемонстрували роботу в автоматизованій програмі для технічних розрахунків під час енергоаудиту та розроблення проектних пропозицій з підвищення енергоефективності шкільного приміщення на прикладі аудиторії, де проводився семінар. Практична робота викликала жвавий інтерес учасників.


Своїми враженнями від Проекту ДТЕК ділилися зі слухачами семінару й учасники його попередніх хвиль. Зокрема, Давид Сусідко, представник другої хвилі Проекту ДТЕК, учень загальноосвітньої школи №6 м. Добропілля сказав: "Учні нашої школи дуже зацікавилися проектом. Ми підійшли до проведення агітаційної роботи серед населення нашого району комплексно: створили команду з 4 учнів, обрали певні ключові точки – міський ринок, супермаркет та відділення банку, де завжди збирається багато людей. Потім спілкувалися з перехожими, пояснювали, наскільки важливо берегти енергію, роздавали агітаційні листівки та пам'ятки. І нам було дуже приємно, що люди з цікавістю ставляться до наших розповідей, що ми, школярі, можемо чомусь навчити дорослих!"


Семінар пройшов у теплій атмосфері, його учасники виявили неабияку зацікавленість у реалізації Проекту ДТЕК. Наступні такі навчальні заходи відбудуться найближчим часом у Павлограді та Києві.

 

Матеріали семінару

 

DSC 0397-1 DSC 0380-2 DSC 0454-3

 

DSC 0545-4 DSC 0567-5 DSC 0561-6

 

DSC 0638-7

 

 

Про Проект "Енергоефективні школи: нова генерація"