ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Зазвичай ми майже нічого не знаємо про наших сусідів, обмежуючи спілкування простим привітанням під час зустрічі в ліфті. Однак  дружба із сусідами і взаємна підтримка може полегшити, збагатити і прикрасити наше життя. Спільні прогулянки з дітьми або собаками, взаємні послуги (полити квіти, погодувати кота, приглянути за дитиною або зустріти її зі школи тощо), обмін (пригостити врожаєм із дачі, поділитися розсадою або квітами, позичити електроінструмент) – все це є багатством добросусідських стосунків, котрі треба крок за кроком розбудовувати і закріплювати. А перший крок – це знайомство. Як же познайомитися із сусідами, щоб не нав’язуватися настирливо, коли наразі йде інформаційна боротьба за увагу людей?

 

Перша порада – використовуйте всі можливості для особистого спілкування. Відводите дітей до одного дитячого садочку або школи, разом гуляєте з дітьми на дитячому майданчику – спілкуйтеся, у батьків завжди знайдуться спільні інтереси й теми, як і у любителів собак, ранкових зарядок, скандинавської ходи або автомобілістів.

 

Разом із тим, найкращий поштовх для знайомства і формування сусідської спільноти – необхідність вирішення якоїсь проблеми.  Визначте, що не подобається більшості сусідів, викликає роздратування або є загрозою комфорту чи безпеці проживання.

 

Перший крок у розв’язанні проблеми – особисте спілкування. Обговоріть цю проблему з деякими сусідами, які вам здаються найбільш небайдужими та здатними підтримати вашу ініціативу. Шукайте однодумців.

 

Зафіксуйте ваш старт - сфотографуйте те, що вас турбує, опишіть проблему. Це може бути стан труб у підвалі, доступ бомжів у ваш будинок, проблеми з дахом або ліфтом, місця втрат тепла взимку, інші загрози безпечному і комфортному проживанню. Поділіться вашими побоюваннями із сусідами. Формулюйте проблему правильно. Щоб результативно навіяти побоювання сусідам, зрушити їх зі звичного становища, ваше повідомлення має містити три компоненти:

 

1) вкажіть наслідки невирішення проблеми;

2) зазначте ймовірність поганих наслідків;

3) запропонуйте варіанти розв’язання проблеми.

 

Давайте більше інформації – розмістить доступно сформульоване, надруковане великими літерами звернення, там, де сусідам зручно читати, із зазначенням джерела та контактного телефону для «зворотного зв'язку». Роздрукуйте і розкладіть по поштових скриньках листівки з описом проблеми, якщо є ідеї, запропонуйте шляхи її вирішення, запросіть до обговорення та пошуку заходів для спільного подолання проблеми.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

***


Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Якщо у вашого будинку ще немає чату або групи, створіть його самі. Найзручніше це зробити в Telegram, Viber або іншому  мобільному середовищі. Роздрукуйте назву і адресу групи на листівках і покладіть їх у поштові скриньки сусідів.

Зробіть перший крок, навіть, якщо вас спочатку ніхто не підтримує. Наприклад, почніть самостійно висаджувати квіти на прибудинковій території. Тільки робіть це не як повчання байдужім сусідам, а із задоволенням, як Том Сойер фарбував паркан. І з бажанням порадувати сусідів.  Тоді до вас обов’язково приєднаються інші, адже, як мудро сказав Конфуцій: «Добро ніколи не залишиться на самоті, у нього завжди знайдуться сусіди».

Станьте модератором сусідського чату або групи. Підтримуйте спілкування. Воно з віртуального простору часто переходить в реальний - люди домовляються разом погуляти з дітьми, зробити пробіжку або потренуватися на спортивному майданчику. Не забувайте дякувати  активним сусідам

Ваше завдання  – мобілізувати сусідів на якісь хоч маленькі, але позитивні зміни. Через успішне співробітництво формується активна добросусідська спільнота. Опитування Happy Quest, яке було проведено у восьми країнах, показало, що для щастя людям потрібно відчувати себе частиною спільноти.

Вже через деякий час привітання у ліфті стане не просто формальністю, кожна зустріч буде викликати приємні спогади про спільні успіхи і перемоги, в яких гартувалася взаємна довіра і відчуття приналежності до добрих справ, що радують серце. 

Отже, знайомтеся,  об’єднуйтеся, перетворюйте світ навколо себе і будьте щасливими!