ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


17-19 серпня  у м. Маріуполі в рамках ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» 87 голів правлінь ОСББ взяли участь у семінарі  «Як світити людям і не згоріти самому».  Семінар проводили Кадрія Сафіуліна та Юлія Свєженцева, спеціалістки з питань залучення громадськості ВБО «Інститут місцевого розвитку», що виконує ініціативу в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування  у Східній Україні».

 

Світлана Костіна, начальниця відділу організаційного забезпечення діяльності ОСББ Центрального району міста, зазначила: «Робота голів правлінь ОСББ є дуже складною та відповідальною. Вам доводиться дбати не лише про технічний стан свого будинку, а і про соціальний клімат у ньому. Для цього ви маєте находити спільну мову із різними людьми, відповідати на скарги, задовольняти їхні потреби. Ця робота вимагає від вас багато зусиль, енергії, емоцій. Тому дуже добре, що в рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна» проводиться семінар, який допоможе вам налагоджувати ефективну комунікацію у будинку, долати стреси і легше знаходити порозуміння із співвласниками».

 

Під час семінару пані Юлія розглянула  соціальні технології встановлення порядку в ОСББ. Слухачі дізналися про типологію співвласників відповідно до їх ставлення до порядку в ОСББ і мотивації дотримання норм та правил. Визначили роль соціальних фреймів (рамок) у встановленні порядку в ОСББ, і насамперед фрейму соціальних досягнень. Учасники ознайомилися з базовими техніками ненасильницької комунікації в ОСББ, які дозволяють встановити взаємовигідні стосунки із «проблемними» співвласниками. Обговорюючи з учасниками тему ефективної комунікації для успішного прийняття і виконання спільних рішень в ОСББ, спікерка підкреслила, що причина невиконання частиною співвласників рішень загальних зборів полягає у відсутності належної інформаційно-роз’яснювальної роботи до проведення загальних зборів та після прийняття рішень.

 

Пані Кадрія при викладенні методів і технології проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи в ОСББ основний наголос зробила на тому, як відбувається сприйняття інформації різними людьми, та яким чином надавати інформацію, щоб люди її сприймали. Для успіху інформаційної роботи  в ОСББ треба досягти трьох цілей. По-перше, зацікавити людей проблемою. Друге - допомогти їм сформувати власне ставлення до проблеми та, врештi-решт, спонукати до колективних дій для її вирішення. Жвавий інтерес учасників викликала тема щодо профілактики професійного вигорання та управління емоціями. Вони виконали практичне завдання щодо визначення стресорів у їхній діяльності і шляхів подолання керованих стресорів, а також ознайомилися зі способами управління емоціями за допомогою саморегуляції та релаксації. Разом зі спікеркою виконали низку фізичних вправ, які допомагають розслабитися, набути впевненості у собі та зняти емоційну напругу. 

 

Багато хто з учасників говорили про  необхідність поділитися отриманими знаннями із правлінням та активом своїх ОСББ. Тож у Маріуполі буде більше представників ОСББ, які знатимуть, як «світити людям і не згоріти самому».  

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».