ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Iніціатива «Добрі сусіди – одна країна» - це не лише про креатив, а й про допомогу налагоджувати відносини, досягати згоди. 27 серпня у Креативному суспільному просторі STB city hub відбувся круглий стіл «Налагодження діалогу між  ОМС та ОСББ м. Старобільськ».

 

Оксана Очкурова, координаторка проєкту «Добрі сусіди – одна країна» в Старобільську, представила учасників круглого столу та окреслила перше питання заходу «Влада та ОСББ: партнери чи опоненти». Присутні домовилися, що ОСББ та влада можуть бути партнерами за умови достатньо налагодженої комунікації, якої, на жаль, до сьогодні не вистачає у Старобільській громаді. Серед причин тут називають відсутність профільного спеціаліста у штаті міськради, який би відповідав за діяльність ОСББ, відсутність ресурсного центру підтримки ОСББ, який успішно функціонує, наприклад, в мicтi Сєвєродонецьк. А ще - багаточисельні проблеми ОСББ, які міська влада не може вирішити або не має на це ресурсів.

 

Представники ОСББ підняли питання боржників. Ті люди, які з певних причин не хочуть платити за утримання будинку, є в кожній багатоповерхівці. «Ситуація ускладнюється тим, що наш будинок, в якому створено ОСББ – це гуртожиток, який має боржників у квартирах, що належать міськраді. Деякі люди мають борги за декілька років. Наразі ми не можемо з’ясувати, хто повинен подавати позов до суду – міська рада, як власник житла, чи ОСББ? Проблема тягнеться роками, а досі ніяких рішень ми не маємо», — резюмувала заступниця голови ОСББ «Імперіал» м. Старобільськ.

 

У ході дискусії обговорили декілька варіантів рішення проблеми багатоповерхівки, про яку йшлося вище. Вирiшили, що для вирішення проблем потрібна кваліфікована консультація юриста. Учасники зустрiчi сформулювали 5 запитань до юриста проєкту «Добрі сусіди – одна країна», відповіді на які стануть у нагоді.

 

Представники ОСББ «Уют» та «Комфорт» говорили здебільшого про труднощі із  благоустроєм прибудинкових територій. Координаторка проєкту звернула їхню увагу на те, що в рамках проєкту планується проведення конкурсу ініціатив і є можливість отримати фінансування на свої невеликі iніціативи.  

 

«Немає сенсу скаржитися на питання, які назріли давно, адже змінилися керівники, форма власності, ми вже громада. Навряд чи зараз можна знайти рішення старим проблемам. Треба думати про сьогодення. Якщо спільними зусиллями нам вдасться вирішити спочатку одну, потім другу проблему ОСББ, малими кроками ми просунемося вперед і у налагодженні діалогу між ОСББ і органами влади», — підсумувала Ольга Липова, провідний спеціаліст з питань комунальної власності, будівництва та капремонту мiськради.

 

Ми допомагаємо громадам розвиватися, налагоджувати діалог, адже це наша єдина країна добросусідства.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».