ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Активісти руху ОСББ є цінним ресурсом людського капіталу будь-якого міста. Вони витрачають власні сили та енергію, щоб налагоджувати культуру добросусідства у своїх будинках та забезпечувати співвласникам комфортне проживання. Це дуже нелегка праця, яка може привести до професійного вигорання. І саме тому, 7-9 вересня у рамках проєкту «Добрі сусіди - одна країна» у Попасній та Рубіжному Луганської області провели семінар «Як світити людям і не згоріти самому» для представників ОСББ та профільних відділів місцевої влади.

 

У Попасній семінар відкривав керівник Попаснянської міської ВЦА Микола Ханатов, у Рубіжному – заступники міського голови Тетяна Абрамян та Олег Ткаченко. Микола Ханатов, звертаючись до учасників, сказав: «Ми всі свого часу отримали у власність квартири безкоштовно, а про будинок, що це теж наша власність, не замислювалися. Ви, голови правлінь ОСББ, взяли на себе дуже значну відповідальність. Я ставлюся до вас із великою повагою і буду вас підтримувати. А щодо семінару, то хочу зазначити, що додаткові знання – це додаткові ключі від багатьох дверей. Навчайтеся, оволодівайте знаннями, а ми будемо навчатися у вас». Пан Микола також зазначив, що мiська влада вiдкрита до спiвпрацi та партнерства для того, аби разом змінювати на краще будинки та місто.


Тетяна Абрамян зазначила: «Наші ОСББ є дуже активними, і ми налаштовані на плідну співпрацю. Рубіжанська міська рада повністю готова долучитися до діяльності проєкту. А семінари і тренінги, які проводяться у рамках проєкту, будуть дуже корисними для учасників. Ви дійсно світите людям, тому, світлячки, доброго вам шляху».


Олег Ткаченко сказав: «Роль голів правлінь та активу ОСББ у поліпшенні стану житлового сектора міста є дуже значною. Тому міська влада зацікавлена в тому, щоб об’єднань співвласників у Рубіжному ставало все більше. Теми цього семінару, на мою думку, будуть дуже корисними для вас, і нові знання зможуть полегшити вам спілкування зі співвласниками вашого будинку».


Про соціальні технології встановлення порядку та культури добросусідства в ОСББ розповіла Юлія Свєженцева, спеціалістка з питань залучення громадськості проєкту «Добрі сусіди - одна країна». Панi Юлiя пояснила, що являють собою порядок і культура з погляду соціології, як вони формуються та яким критеріям повинні відповідати. Учасники дiзналися про типології співвласників відповідно до їхнього ставлення до порядку і мотивації дотримання норм та правил. Спікерка також ознайомила слухачів із базовими техніками ненасильницької комунікації в ОСББ, які дозволяють встановити взаємовигідні стосунки із «проблемними» співвласниками. Обговорюючи з учасниками ефективну комунікацію як запоруку успішного прийняття і виконання спільних рішень в ОСББ, пані Юлія підкреслила, що невиконання частиною співвласників рішень загальних зборів є гострою проблемою багатьох об’єднань. Причина ж полягає у відсутності належної інформаційно-роз’яснювальної роботи до проведення загальних зборів та після прийняття рішення.


Кадрія Сафіуліна, старша спеціалістка з питань залучення громадськості проєкту, обговорила методи і технології проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в ОСББ, роблячи основний наголос на тому, як відбувається сприйняття інформації різними людьми, яким чином краще надавати інформацію та роз’яснення щодо необхідності прийняття та виконання спільних рішень, щоб люди її сприймали. Пані Кадрія також розглянула важливу для голів правлінь ОСББ тему - профілактику професійного вигорання та управління емоціями: синдром вигорання, що виникає на тлі постійного стресу, поняття стресу, види стресорів. Разом зі слухачами зробили вправу на визначення стресорів у їхній діяльності та шляхів подолання керованих стресорів, а також низку вправ, які допомагають розслабитися, набути впевненості у собі та зняти емоційну напругу.

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».