Як поперереджувати та вирішувати конфлікти, налагоджувати відносини, співпрацювати, захиститися від маніпуляцій? На ці та багато інших запитань 10 вересня отримали відповіді співвласники багатоквартирних будинків селища Станиця Луганська під час тренінгу «Методи і засоби попередження й конструктивного розв’язання конфліктів. Співпраця як альтернатива конфлікту», що проводився в рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна».
Юлія Свєженцева, спеціалістка з питань залучення громадськості проєкту, розкрила основні аспекти конфліктів. Спікерка розповіла про базові техніки поведінки у ситуації конфлікту та особливу техніку, яка отримала назву «конфліктне айкідо», та на прикладах довела учасникам, що співпраця є єдиним способом багатіти кожному окремо і всім разом на довготерміновій основі.
Кадрія Сафіуліна, спеціалістка з питань залучення громадськості ініціативи «Добрі сусіди – одна країна», розповіла про фактори, які впливають на хід конфлікту, серед яких особливу увагу було приділено конфліктогенам. Пані Кадрія ознайомила присутніх із типами конфліктних сусідів і рекомендаціями щодо реагування на їхні суперечливі дії.
Учасники виконали практичні вправи, зокрема, з реагування на вербальну атаку та її рефреймінгу, а також з перефразування звернення до співвласників із закликом здати гроші на ремонт покрівлі, щоб у ньому не було конфліктогенів.
Учасники дали високі позитивні оцінки тренінгу:
«Отримана інформація допоможе працювати, жити без витрачання зайвої енергії, по-іншому ставиться до людей», — Лариса Кадатська.
«Ваш захід був дуже корисним для мене, особливо цікавою була вправа з реагування на вербальну атаку. Вперше познайомилася з конфліктним айкідо. Дякую за ваш тренінг!» — Любов Сімакіна.
«Було дуже цікаво, багато занять практичних, і я думаю, що це допоможе у моїй трудовій діяльності. Велике спасибі тренерам!» — Галина Лук’янчикова.
«Мені дуже сподобався тренінг і тренери. Робота була дуже плідною, допоможе у спілкуванні з оточуючими», — Олена Менабдішвілі.
«Дуже вдячна тренерам за корисну інформацію і позитивні емоції», — Наталія Борзенко.
«Усе було інформативно, цікаво, доступно, мотиваційно, була достатня кількість інтерпретацій, які допомогли засвоїти матеріал. Хотілося би зустрітися у майбутньому!» — Микола Соболєв.
«Спасибі за емоційну розрядку, корисну інформацію і потрібні думки, які ми почули!» — Ольга Осипченко.
«Відвідувала такий захід уперше. Дуже задоволена. Позитивні емоції. Нова і дуже корисна інформація. Дякую!» — Лариса Геворкян.
Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:
***
Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».