ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


14 вересня відбувся онлайн-тренінг «Я родом із дитинства. Ефективний власник житла для сприяння руху ОСББ», участь в якому взяли 84 особи з підрозділів освіти та ЗЗСО цільових міст ініціативи «Добрі сусіди – одна країна», який виконує ВБО «Інститут місцевого розвитку» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування в Східній Україні».

 

Це вже другий тренінг подібної тематики, і він об’єднав освітян 10 з 15 цільових міст проєкту - Бахмута, Краматорська, Лисичанська, Покровська, Попасної, Рубіжного, Сватового, Сєвєродонецька, Слов’янська, Торецька.

 

Кадрія Сафіуліна, старша спеціалістка з питань залучення громадськості ВБО «Інститут місцевого розвитку», представила мету й основні завдання ініціативи «Добрі сусіди — одна країна» та її перші результати. Та презентувала навчальнi курси «Мій енергоефективний будинок» для 4-го класу та «Абетка з основ житлово-комунального управління» для 9-11 класів у закладах освіти цільових міст, відповідно до підписаних меморандумів про співпрацю. Ці курси спрямовані на формування в дітей та молоді екологічних й енергозбережувальних компетентностей, а також опанування учнями основ житлово-комунальної грамоти в ігровій формі. Навчаючись та граючи, учнiвська молодь дізнається про форми управління житлом, переваги створення ОСББ, відносини між виконавцями житлово-комунальних послуг та споживачами, культуру добросусідства тощо. Навчання відбувається з використанням онлайн-платформи, що забезпечує доступ до освітнього процесу як у шкільному форматі, так і в індивідуальному у зручний час і незалежно від локації. Навчальні курси та онлайн-платформа мають сертифiкацiю Міністерства освіти і науки України.

 

Микола Лисенко, консультант з технічних питань ВБО «Інститут місцевого розвитку», презентував програми дистанційного навчання проєкту «Енергоефективні школи: нова генерація», наочно ознайомив присутніх на тренінгу із процедурою реєстрації закладів освіти і окремих учнів. Значну увагу спікер приділив тому, як грати у гру «Розумний будинок». Старшокласники у своєму віртуальному «Розумному будинку» створюють ОСББ, обирають голову правління, приймають спільні рішення з витрачання зароблених навчанням ігрових коштів для поліпшення технічного стану будинку та підвищення його енергоефективності, а також наведення ладу на прибудинковій території.

 

Під час навчання учні можуть брати участь у різних конкурсах та заходах проєкту, а найбільш зацікавлені та успішні зможуть вибороти поїздку у літній табір на узбережжі Азовського моря.

 

Завершуючи тренінг, Кадрія Сафіуліна сказала: «Донецька область за понад 8 років реалізації проєкту «Енергоефективні школи: нова генерація» стала його визнаним лідером в Україні, бо участь у проекті взяли 187 ЗЗСО. Луганська область також була активною – 74 школи долучилися до проєкту. Тому сподіваюся, що заклади освіти цільових міст ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» і в цьому навчальному році продемонструють гідні результати, і ми разом зможемо сформувати в учнів відповідальне ставлення до житла як до спільного майна, лідерські якості, вміння працювати у команді, приймати виважені рішення, зможемо залучити до участі доросле оточення наших дітей, тим самим підвищуючи рівень громадянської активності та розвиваючи культуру добросусідства у наших містах та країні».

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».