ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


15-16 вересня відбувся семінар «Місцеве самоврядування та ОСББ: синергія зусиль», в рамках ініціативи «Добрі сусіди - одна країна». Спочатку на учасників чекав теоретичний блок семінару, а потім - візит до Ресурсного центру підтримки ОСББ Центрального району та двох будинків, де створено організації співвласників.

 

У семінарі взяли участь заступники міських голів, керівники відділів та головні спеціалісти місцевих органів влади  15 міст-учасників проєкту. Їм представили маріупольську програму підтримки та розвитку ОСББ. Також розповіли про те, як повинні працювати ресурсні центри, поділилися досвідом реконструкції житлового фонду та прибудинкових територій. Керівники ОСББ, які кожен день розв'язують проблеми та впроваджують нові практики на місцях, подiлилися власним досвiдом.

 

Сергій Орлов, заступник Маріупольського міського голови, сказав: «Наша мета - зробити Маріуполь вітриною українського відновленого Донбасу. За п'ять років ми інвестували понад 1 млрд грн у розвиток ОСББ. Але коли ми говоримо про об'єднання співвласників,  то маємо брати до уваги не тільки питання фінансів. Насамперед,  важливо змінити світогляд людей, щоб жителі  об'єднувалися, згадували традиції добросусідства і створювали умови для своїх сімей».

 

Детальніше про досягнення у сфері ОСББ у Маріуполі розповів Сергій Марчук, директор департаменту з питань розвитку житлового фонду та ремонтів комунальної власності: «За ці роки ми провели 430 капітальних ремонтів, відкрили 336 затишних дворів, реалізували 1 039 мініпроєктів. Програма підтримки ОСББ буде продовжуватися».

 

Говорили і про «теплі кредити», і про ремонти  конструкцій будівель, і про мотивацію голів ОСББ. Наталія Осипенко, головний спеціаліст відділу інвестиційної та інноваційної діяльності виконавчого комітету Костянтинівської міськради,  зауважила: «Я приїхала до Маріуполя, щоб навчитися новому, перейняти досвід підтримки ОСББ. Це дуже важлива тема. У нашому місті об’єднань співвласників  поки 39, але ми е активно працюємо над тим, щоб  їх  ставало більше».

 

Протягом двох днів учасники не тільки вивчали досвід Маріуполя  з розвитку ОСББ, але й отримували нові знання від експертів - Вікторії Погорєлової та Дмитра Левицького. Сподіваємося, що представники інших міст через рік-два теж із гордістю ділитимуться досвідом з іншими та пишатимуться власними результатами, адже це наша єдина країна добросусідства.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».