ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Тільки подивіться, яке привабливе рішення щодо перетворення пішохідної зони по проспекту Металургів у місті Маріуполь запропонувала креативна команда проєкту «Добрі сусіди – одна країна».

 

Пішохідна зона представлена прямолінійною ділянкою асфальтного покриття, що перебуває у незадовільному стані, основи доріжки деформовані. Бордюри поступово поглинаються рослинністю та шаром намитого дощами й іншими ерозійними процесами ґрунту. Тут повністю відсутні місця для відпочинку та лавки, тому ця прогулянкова зона практично не використовується.

 

Ми рекомендуємо створити комбіновану зону для прогулянок, активного дозвілля (зокрема бігу), а також відпочинку із близькими та друзями. Пропонується повна заміна наявного дорожнього асфальтного покриття на килимове, прорезинене або сипучого типу для поліпшення щеплення підошви взуття з поверхнею дороги. Попередньо радимо здійснити перевлаштування основи дорожнього полотна методом стабілізації ґрунту. Усе це підвищить безпеку руху в холодну пору року, зокрема під час ожеледиці. Також для можливості пасивного відпочинку та роботи на свіжому повітрі на узбіччі доріжки потрібно влаштувати дизайнерські дерев’яні лавки та столи для читання, інтелектуальних ігор та бесід після робочого дня. Наявність додаткових сміттєвих баків дасть змогу не переживати за долю поліетилену, решток скла, паперу та іншого сміття, ласуючи морозивом чи іншими смаколиками. Окрім того, через відсутність природного чи штучного затінення над доріжкою рекомендовано розташувати локальні сонцезахисні навіси, що дозволять містянам укриватися від денної спеки у теплу пору року, а також від дощу, граду та снігу в інші сезони. При цьому укриття, що слугує захистом від прямого сонячного проміння вдень, може мати елементи освітлення та відігравати роль ліхтарів у вечірні й нічні години. Таке рішення своєю чергою підвищить безпеку руху містян та додасть доріжці естетичної привабливості й витонченості. Конструкцію опор ліхтарів та сонцезахисту пропонується виконувати із застосуванням дизайнерських рішень, які візуально розширюватимуть дорогу, не збільшуючи її реального перерізу. Кожну опору варто розташовувати на газоні, на якому можна проводити пікніки чи босоніж займатися різними видами активного дозвілля разом із близькими та друзями.

 

Запропоновані заходи дозволять перетворити занедбану пішохідну зону, що майже не використовується, на осередок активного руху в робочі години та розміреного пасивного відпочинку у вечірній час.

 

Правда ж цікаво? Ваші рідні місця можуть стати такими ж привабливими, треба лише захотіти і докласти трішки зусиль. Запрошуємо громади усіх 15 пілотних міст проєкту долучатися до процесу міського благоустрою. Хочемо почути ваші ідеї та втілити креативні задумки, бо кому як не вам потім щодня ними користуватися!

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».