ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Ось таке креативне рішення щодо перетворення зовнішнього вигляду водяної вежі, що у місті Сватове запропонували Володимир Скочко - спеціаліст з урбаністики та Олександр Шевченко, дизайнер проєкту «Добрі сусіди – одна країна».

 

Вежа була побудована більш ніж 100 років тому в кварталі Залізничників. Колись ця споруда забезпечувала водою не тільки залізничні підприємства, але й розташовані поруч житлові будинки. Зараз вона знаходиться в аварійному стані і представляє загрозу для безпеки містян. Дерев'яні кроквяні конструкції даху практично згнили, стіни піддаються ерозійним процесам і поступово руйнуються. Особливу небезпеку представляє цегла, що подекуди вивалюється й може травмувати мешканців району. У зв’язку із цим, доступ до вежі обмежений сітчастою огорожою. Однак, будівля представляє цінність з історичної точки зору і вартує окремої уваги.

 

Ми пропонуємо здійснити відновлення фасадів будівлі із проведенням попереднього інструментального обстеження та подальшим очищенням стінових огороджувальних конструкцій під нанесення суцільного муралу. Для пожвавлення зовнішнього вигляду локації й усього району, рекомендовано при визначенні тематики муралу відійти від історичної специфіки даного кварталу та зобразити на стінах яскраві природні мотиви. Зокрема слід розмістити кольорові зображення рослин та тварин – представників місцевої флори та фауни. При цьому фоновими кольорами бажано обирати світлі – білі та світло-бежеві. Це дозволить будівлі різко вирізнятися на фоні існуючої забудови, таке колористичне рішення надасть фасадам нового життя. А сама вежа може стати атрактором уваги шанувальників яскравих концептуальних фотографій та місцевих користувачів соціальних мереж. 

 

Додамо, що будівля вежі має досить нетривіальну геометрію. Цікава форма поверхів колишньої водонапірної вежі дозволяє змінити функціональне призначення будівлі після здійснення реконструкції. Якщо вона слугуватиме адміністративним цілям, то зможе стати вдалим прикладом комплексної реновації промислової споруди для громадських потреб. При цьому її внутрішній простір може бути адаптований для виконання робочих адміністративних процесів із використанням стилю «лофт».

 

Подобається? Нам дуже! Пишіть свої враження та пропонуйте свої ідеї!

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».