тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Iз 27 по 30 вересня хвилею прокотилися заходи у Дружківці, Костянтинівці, Торецьку, Покровську, Слов’янську та Бахмуті, під час яких креативна команда проєкту «Добрі сусіди – одна країна» працювала з активом міст над перетворенням їхніх громадських просторів. У стратегічних сесіях взяли участь представники міських рад, громадськість та мешканці багатоквартирних будинків.

 

Юрій Підлісний, заступник міського голови Слов'янська, побажав плідної співпраці та висловив зауваження, аби креативні перетворення мiст відійшли від вкопаних у землю «грибочків» та «лебедів» зі старих автомобільних покришок».

 

Профільні спеціалісти Володимир Скочко та Олександр Шевченко демонстрували урбаністичні арт- та дизайн-рішення для парку Молодий та вул. Космонавтів, 62, у  Дружківцi. В Торецьку мешканцi бажають креативно переосмислити простiр на вулицi 50 рокiв Жовтня, 34 та на вулицi Ліснiй, 6. У Костянтинівцi перевтiлити хочуть дитячий садок по вул. Європейській, 58, та Костянтинівський дошкільний навчальний заклад №14 «Ягідка». В Покровську презентували перетворення мініскверу, що знаходиться  по вул. Шмідта та вул. Центральній. Бахмут чекає на змiни у скверi на вул. Чайковського та у дворi житлового будинку, а в Слов’янську - площа Соборна, парк Лісовий та озеро Ропне.

 

Сергій Руденко, головний архітектор м. Слов'янськ, підкреслив необхідність впровадження креативних перетворень обраних локацій: «Хочу звернути вашу увагу, що в місті вже існує проєкт щодо реконструкції площі Соборної, але він не досконалий, адже не враховує кілька проблемних питань».

 

А Вікторія Мухіна, представниця місцевого самоврядування, після онлайн зустрічі у місті Костянтинівка поділилася враженнями: «Після сьогоднішньої стратегічної сесії їду повз ці будівлі і уявляю, як все може виглядати красиво і затишно. Набридло бачити сірість у нашому місті. Дякую проєкту за надані пропозиції».

 

Присутні брали активну участь в обговореннях, надихнулися креативними ідеями і навіть пропонували  власні бачення трансформацій улюблених місць. Вони сформували робочі групи, до яких увійшли представники влади та громадськості. А далі — нові зустрічі для обговорень, розробка концепцій унікальних перевтілень обраних об’єктів та підготовка каталогів новаторських дизайн-рішень.

 

Разом ми зуміємо все, добрі сусіди! Ваші рідні місця можуть стати більш привабливими, варто лише захотіти і докласти трішки зусиль. Тож щиро запрошуємо громади пілотних міст проєкту долучатися до процесу міського благоустрою.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».