тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Мешканці а і не тільки, як вам наша ідея креативного перетворення ставка біля парку Ювілейний?

 

Він має невелику площу, а тому зарості очерету й рогозу на березі надають занедбаного вигляду та візуально ще більше зменшують поверхню водної гладі. На прибережній території є неширока пішохідна доріжка зі значно зношеним асфальтовим покриттям та зруйнованим бордюром. Через зарості на березі доступ до води значно обмежений, хоча в теплу пору року сюди прилітають качки, яких можна годувати. Тут майже відсутнє вуличне освітлення, що робить цю локацію мало привабливою для прогулянок у вечірні та нічні години. Садово-паркових меблів також практично немає.

 

Проєкт пропонує ідею перетворення ставка і прибережної території на прогулянкову зону відпочинку для дітей та дорослих шляхом комплексного благоустрою набережної зони. Для цього доцільно виконати ряд заходів, спрямованих на відновлення дорожнього покриття із заміною асфальту на зносостійкі дорожні плити середнього розміру, формування парапетів уздовж берегової лінії з обов’язковим очищенням від піску та облаштуванням невеличкої напівпляжної зони. Варто зазначити, що ширину прогулянкової зони можна майже вдвічі збільшити для розміщення мобільних МАФів з гарячими напоями та закусками. При цьому потрібно забезпечити необхідний рівень освітленості в темну частину доби, для чого рекомендовано повну заміну поодиноких стовпів, які колись слугували опорами ліхтарів, на повноцінні освітлювальні прилади на основі сонячних фотоелектричних елементів живлення та енергоефективних світлодіодних ламп. У дорожньому покритті прогулянкової зони доцільно облаштувати зелені острівці для невисоких порід дерев та низьких газонів. Окрім того, бажано зрізати зарості високої водної рослинності та очистити водойми від мулу та сміття для візуального збільшення площі водної гладі.

 

Основним акцентом у парковому ландшафтному дизайні ставка має стати штучний острівець з альтанкою для відпочинку, укриття від несприятливих погодних явищ, а також фотографування та підгодовування качок. Локальне підсвічування альтанки у вечірню й нічну пору може створити винятковий та романтичний антураж. Сполученням між набережною зоною та острівцем може слугувати металево-дерев’яний місток із швидкозбірних конструкцій.

 

Подібні ландшафтна архітектура і благоустрій ставка біля парку Ювілейний просто зобов’язані вдихнути нове життя в цю місцину, надавши якісно нового функціонального навантаження і перетворивши її на зону відпочинку на природі.

 

Хіба ваші рідні місця не заслуговують на те, щоб стати такими ж привабливими? Звісно ж заслуговують, тому запрошуємо громади пілотних міст проєкту долучатися до міського благоустрою.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».