тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


05 жовтня відбувся круглий стіл «Налагодження діалогу між ОМС та ОСББ м. Сватове».

 

Валерій Честних, заступник міського голови, звернувся до присутніх: «Міська рада зацікавлена у створенні ОСББ, буде докладати зусиль для затвердження відповідних цільових програм. Останній буревій наробив великої шкоди, особливо для багатоповерхівок. Міській владі хочеться допомогти людям полагодити дахи, але не все можемо зробити одночасно. Будуть створені ОСББ – тоді і громаді і місту буде легше залучати  проекти та міжнародну технічну підтримку. Будуть обласні та державні програми. Ми готові на наступний рік затвердити міську цільову програму підтримки ОСББ, виділити гроші, може, на ремонт даху, облаштування території. Вам вирішувати, що є пріоритетним».

 

У місті єдине зареєстроване ОСББ «Будівник 17» на сьогодні працює без розрахункового рахунку у банку, тому очікувати на допомогу не доводиться. Лілія Родомська, заступниця голови правління цього ОСББ, виокремила нагальні проблеми ОСББ: потреба у шифері, щоб перекрити дах; необхідність засипати ями на прибудинковій території, які утворилися унаслідок ремонтних робіт; відсутність бухгалтера та системних знань щодо управління ОСББ.

 

Олена Дорогавцева, ініціаторка створення другого у місті ОСББ, розповіла, що разом з сусідами готові зареєструвати ОСББ, а базові знання для цього вони отримали під час тренінгу у рамках проєкту в м. Дружківка. Пані Олена окреслила ряд проблем їхнього будинку: квартири без мешканців, аварійні дерева на прибудинковій території, загальна безініціативність співмешканців.

 

Під час зустрічі присутні дійшли висновку, що деякі проблемні питання можна вирішити вже зараз, склавши план управління ЖКГ.

 

Після презентації успішного досвіду розробки і впровадження програм підтримки ОСББ у м. Маріуполь в рамках проєкту «Добрі сусіди - одна країна» учасники обговорили пропозиції щодо подібної міської програми у Сватовому: здебільшого схилялися до програми «Затишний двір», але міська рада ще очікує пропозиції від зацікавлених осіб.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні»