тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Цього разу команда проєкту «Добрі сусіди – одна країна» у рамках реалізації комунікаційної кампанії «Від ОСББ до креативного простору твого міста» пропонує створення ландшафтного парку біля бульвару Краматорський.

 

Ця локація місті Краматорськ являє собою досить жваве автотранспортне сполучення, обрамоване чималою площею незабудованої пустки, захопленої трав’яним покровом. Місцина ніяк не використовується і слугує територією для нечастих прогулянок з хатніми улюбленцями та піших маршрутів з дому на роботу й назад. Територія посмугована поодинокими стежками, протоптаними місцевими мешканцями найближчих житлових кварталів, де відсутні бодай якісь елементи благоустрою, окрім придорожнього освітлення та укриття на зупинці муніципального транспорту.

Пропонуємо здійснити креативне перетворення пустки на бульварі Краматорський на тематичний ландшафтний парк, що міститиме найрізноманітніші зразки садово-паркового дизайну та ландшафтної архітектури з усіх куточків світу. Відповідний парковий фьюжн доцільно об’єднати єдиною спільною тематичною спрямованістю усіх зон – напівекстремальні види спорту та активний відпочинок, як-от гірський велоспорт, скейтбординг, катання на роликах, паркур, біг, катання на самокатах та інше. Тут варто розмістити численні велодоріжки з інтегруванням дизайнерських садово-паркових меблів та елементів екстер’єру, невеликі скульптури та тематичні артоб’єкти, невисокі породи декоративних дерев та кущів, сортові породи трав та широкі бігові доріжки, стилізовані під піщані пустки. Частину парку з нерівномірним рельєфом пропонується прикрасити каскадним плануванням з використанням полігонально посаджених та підрізаних кущів, а також плавними каскадами сходів та пологих пандусів для забезпечення потреб маломобільних груп населення.

Окрім того, у парку та безпосередньо посеред бульвару рекомендовано розмістити громадські туалети, місця для відпочинку й очікування транспорту, а також для укриття від літньої спеки.

Усе це додасть еклектичності стилістиці парку, однак буде виправданим з погляду урізноманітнення урбаністики міста в цілому. Слід додати, що подібне перетворення пустки на багатофункціональний тематичний парк обов’язково приверне увагу представників малого бізнесу, а саме: кав’ярень, місць оренди та продажу велотранспорту, малогабаритного електротранспорту, роликів, скейтбордів, самокатів та багато чого іншого.

Як вам ідея? Діліться враженнями, пропонуйте власні бачення. Адже хто, як не ви, місцеві жителі, знаєте напевно, як саме мають виглядати ваші рідні місця!

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».