тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


4-5 жовтня у рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна» у Покровську відбувся дводенний тренінг для представників ОСББ та активу міст Покровськ, Торецьк та Костянтинівка. Під час заходу учасників вчили наводити лад у будинках, зберігаючи добросусідські відносини.

 

Олег Фролов, заступник Покровського міського голови, сказав: «У час пандемії, коли люди замкнулись у собі, дуже важливо розвивати культуру добросусідства і стимулювати активність громадян. Саме такі завдання стоять перед цим проєктом. Я дуже вдячний USAID та Інституту місцевого розвитку за те, що обрали Покровськ. Переконаний, що у нашому місті дуже багато активних людей, які підтримають цю ініціативу і будуть брати активну участь».

 

Дмитро Візенков, начальник житлово-комунального відділу Покровської міської ради, зазначив: «Половина справи — створити ОСББ, складніше підтримувати психологічно сприятливий соціальний клімат у будинку. Бо наразі проблем, пов’язаних з утриманням наших будинків, дуже багато. І їх треба вирішувати так, щоб зберегти добросусідські відносини».

 

Кадрія Сафіуліна, старша спеціалістка проєкту з питань залучення громадськості,  ознайомила учасників заходу з методами і технологіями проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в ОСББ, допомогла розібратись з визначенням проблем у діяльності об’єднань та навчитись їх вирішувати. Йшлося і про те, як полюбити свій будинок та змінити ставлення до нього.

 

Про соціальні технології встановлення порядку в ОСББ та те, як змiнити ставлення до свого будинку, про конфлікти та способи управління ними,  онлайн-інструменти для взаємодії та комунікації, розповіла Юлія Свєженцева, спеціалістка з питань залучення громадськості. Учасники самостійно визначили і вказали на найбільш проблемні зовнішні і внутрішні комунікації, найскладніші комунікативні ситуації в діяльності ОСББ із зазначенням їхніх проявів, причин, наслідків та шляхів розв’язання.

 

«Сьогодні у Покровську я бачу зацікавленість та дружній настрій, тому впевнений, що проєкт буде успішним. Ми допоможемо місту створити ОСББ та активізувати місцеве населення для наведення ладу у будинках та на прилеглих територіях», — сказав Вадим Кошманов, регіональний координатор проєкту «Добрі сусіди — одна країна».

 

Присутні брали активну участь у вправах, обговореннях тем та ставили багато запитань спікеркам. А на завершення Зоя Бережна, старша по будинку з мiста Покровськ, поділилася: «Семінар корисний не тільки тим, хто створює або вже створив ОСББ, а й усім учасникам для підвищення ефективності спілкування зі своїми рідними, друзями, сусідами».

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні»