тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


А ми продовжуємо презентувати вам рішення від креативної команди проєкту «Добрі сусіди – одна країна»   для міста Старобільськ. Цього разу це відновлення мініскверу по вулиці Центральна.

 

Дуже прикро, що зараз сквер виглядає спустошеним та занедбаним. Це враження підсилює самотній постамент від давно демонтованого пам’ятника. Бетонні лавки із практично зруйнованим дерев’яним покривом не зручні для сидіння ані в теплу, ані в холодну пору року. Газону практично не збереглося, трав’яний покрив, порослий бур’янами, не доглядається.

 

Але не біда, у нас є варіанти розв’язання проблеми: повна зміна концепції мініскверу шляхом демонтажу постаменту. В якості концентратора уваги пропонується розглянути стилістичний артоб’єкт — мінімалістично оформлене дерево яскраво-червоного кольору як знак процвітання та невпинного розвитку міста. A на місці колишнього монументу рекомендуємо облаштувати бетонно-гранітову басейну чашу з водою, що струменітиме навколо гранітних полігональних плит. Цими плитами зможуть ходити діти. Загалом утворений басейн призначатиметься не для плавання, а для пасивного відпочинку біля води, що тече. Дзюркіт води має сприяти релаксації нервової системи та зняттю накопиченого під час роботи напруження у містян. Чашу басейну з водою слід увінчати світлотехнічною інсталяцією для підкреслення її полігональної форми, яка має символізувати танення льоду навесні і зрушення крижаних мас за течією. Ця картина має уособлювати весняну відлигу та початок руху у світле майбутнє.

 

Окрім того, рекомендовано розмістити у цьому скверику оновлені садово-паркові меблі у вигляді статичних лавок для проведення дозвілля. Не зайвими будуть і додаткові сміттєві баки, стилізовані та адаптовані до загального декору цієї локації.

 

Подібне артперетворення повинне надихати мешканців та гостей міста на постійне самовдосконалення й розвиток, уособлюючи колообіг людського життя і самої природи, а також нагадувати про те, що за будь-якою руйнацією рано чи пізно слідує відновлення та розбудова.

Як вам наші ідеї? Діліться враженнями та пропонуйте власні рішення.

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі 

***

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні»