тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


А ми продовжуємо презентувати вам рішення від креативної команди проєкту «Добрі сусіди – одна країна» щодо

Сьогодні ця локація представляє собою пустку, на якій розміщено занепалу бетонну чашу й інші конструкції колишнього фонтану, захопленого рослинністю. Усі конструкції значною мірою піддалися ерозійним процесам вивітрювання. Крізь захисний шар бетону проступили арматурні стрижні, що зазнали корозії на відкритому повітрі під дією атмосферної вологи. При цьому навколо колишнього фонтану заасфальтовано значну територію, і в літню пору року тут стає нестерпно спекотно й абсолютно некомфортно перебувати. Зрештою, локація стала відлюдною, не цікавить містян і є яскравим прикладом ентропічного руйнування та занепаду.

 

Реновацію цієї ділянки паркової зони пропонується здійснювати шляхом відновлення трав’яного покрову та демонтажу асфальтного покриття, а також бетонних конструкцій чаші колишнього фонтану. При цьому рекомендовано розмістити новий фонтан, але без чаші з улаштуванням центрально спрямованих ухилів для водовідведення і зворотної подачі профільтрованої води назад у форсунки. Форму фонтану пропонується виконувати круглою у плані, розміщуючи форсунки на концентричних кільцях з решітками для водозаборів.

 

В якості матеріалу внутрішнього дорожнього покриття варто використовувати квадратні плити з темно-сірого граніту, а для окантовки периметру фонтану – червоно-коричневу бруківку.

 

Навколишню територію рекомендовано вирівняти та засіяти невисокими сортовими травами. Для догляду за газоном слід улаштувати систему автоматизованого зрошення. А також посадити на узбіччі галявини додаткові декоративні дерева з широкими кронами для створення ефекту перебування у центрі ділянки з композиційно завершеною ландшафтно-парковою архітектурою.

 

Відновлення цієї зони стане прикладом небайдужого ставлення міста до історично незавершених об’єктів благоустрою. А додаткова локація для проведення сімейного дозвілля у формі пасивного відпочинку дасть змогу містянам проводити більше часу в колі близьких та друзів.

 

Добрі сусіди, ваші рідні місця теж можуть стати привабливішими, варто лише захотіти і докласти трішки зусиль. Пропонуйте ваші ідеї, ми із задоволенням їх розглянемо та запропонуємо креативні рішення