тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


Познайомтеся з рішенням від креативної команди проєкту «Добрі сусіди – одна країна» щодо перетворення парку «Молодий» міста Дружківка.

 

Сьогодні лише дві стели на вході свідчать про наявність тут масштабної зеленої зони. На плані парк огинає річка Казений Торець, створюючи півострів зі щільною рослинністю, представленою мішаним лісом, високою травою та чагарниками. Ця локація посічена сіткою ґрунтових пішохідних доріжок, що у міжсезоння перетворюються на непрохідні болотисті ділянки, непридатні для пересування або будь-якого активного чи пасивного дозвілля.

 

Прибережна зона, на жаль, також не призначена ані для пляжного відпочинку, ані для риболовлі чи тривалих прогулянок біля води, оскільки берег рясно вкритий хащами з очерету та рогозу. Русло річки потребує ретельного чищення для уникнення замулення.

 

Зовнішнє освітлення парку відсутнє, що робить його непридатним для прогулянок у вечірні та нічні години. Тут не вистачає лавок, альтанок та місць для відпочинку в цілому.

 

Проєктом пропонується повна реорганізація благоустрою паркової зони та берегу річки. Рекомендовано здійснити глибоку чистку з поглибленням річкового русла та прибережної зони з видаленням рослинності та збільшенням периметру берегової лінії. Це дасть можливість компенсувати витрати водного потоку річки для упровадження ряду заходів:

  1. Організація прибережної зони шляхом будівництва залізобетонної обойми набережної із прогулянковою зоною та дорожнім покриттям зі зносостійкої природної кам’яної плитки.
  2. Створення штучних острівців посеред водної гладі з озелененням та посадкою невисоких декоративних дерев. Вони мають бути розміщені з урахуванням гідроаеродинамічних розрахунків, які засвідчать, що їхнє положення не перешкоджатиме течії та не змінить гідрогеологічної ситуації у зоні зведення.
  3. Розміщення уздовж набережної ліхтарів для забезпечення зовнішнього освітлення у вечірній та нічний час, а також улаштування систем підсвічування бордюрів.
  4. Організація пішохідних доріжок на всій території парку.
  5. Реорганізація озеленення з використанням невисоких рослин, що стеляться, невисоких сортів трав’яного покриву та високих порід дерев з широкою кроною.
  6. Розміщення дизайнерських паркових меблів та сміттєвих баків.
  7. Улаштування доріжок для велосипедистів та пішоходів (від розміток на дорожньому покритті до МАФів для зберігання та здачі в оренду велосипедів різних видів).
  8. Облаштування пляжної зони зі спусками у воду та піщаними насипами.
  9. Встановлення конструкцій, що слугуватимуть захистом у спекотну погоду та негоду.

Очищення русла річки й реорганізація прибережної території сприятиме популяризації цієї локації серед поціновувачів піших та велосипедних прогулянок, бігу, риболовлі та відпочинку на природі в цілому. Улаштування дорожнього покриття дозволить пересуватися стежками у будь-яку погоду. Комплексний благоустрій території парку дасть змогу зробити його привабливішим для мешканців та гостей міста.

 

Ваші рідні місця теж можуть стати краще, тож пропонуйте ваші ідеї, ми із задоволенням їх розглянемо та представимо свої креативні рішення.

*****

Реалізація ініціативи «Добрі сусіди – одна країна» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт виконується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

 

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook
Instagram
Youtube

Telegram-каналі