тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


30 березня 2023 р. ТОВ «Інститут місцевого розвитку» провів консультаційний онлайн-захід «Дискусійні питання визначення та застосування показників теплового навантаження об’єктів теплоспоживання – тарифний, договірний, техніко-економічний аспекти».

 

Тематика цього заходу була обумовлена:

  • важливістю показника теплового навантаження (ТН) для формування річного плану, оформлення договорів та нарахування плати споживачам;
  • суперечливістю норм/вимог законодавства (або відсутністю ясності) стосовно визначення та застосування показника ТН;
  • відсутністю спільного розуміння (чи бачення) різними службами/підрозділами підприємств.

Під час заходу висвітлили таке:

  • вимоги до показників ТН та їхнього застосування при формуванні тарифів (річний план, окремі статті витрат, умовно-постійна частина двоставкового тарифу);
  • проблеми з визначенням показників ТН – відсутність даних, завищені показники, самостійне коригування проєктних навантажень;
  • енергетичний аудит, енергетичні сертифікати будівель у контексті показників ТН;
  • вплив зміни показників ТН на розмір тарифів та плати за надані комунальні послуги;
  • відповідність показників ТН, врахованих в тарифах та зазначених у договорах на надання послуг з постачання теплової енергії;
  • застосування показників ТН при нарахуванні плати за послуги з постачання теплової енергії за двоставковими тарифами.

Фахівці ІМР розглянули приклади та практичні ситуації, надали роз’яснення та відповіді на запитання учасників. Також було презентовано результати попереднього опитування учасників у розрізі тематики заходу.

 

Загалом у вебінарі взяли участь спеціалісти фінансово-економічних, виробничих служб та служб реалізації/збуту підприємств у сфері теплопостачання – виконавців комунальних послуг з 43 міст та населених пунктів України.

 

Захід дав змогу розкрити вимоги законодавства, всебічно розглянути показник ТН, визначити його роль і наслідки для фінансово-економічного стану підприємства; обмінятися думками, знаннями та досвідом.

 

Разом з учасниками фахівці ІМР намітили подальші плани та заходи роботи. Очікуємо результати додаткового анкетування, які розмістимо згодом.

 

Також слідкуйте за анонсами майбутніх заходів електронною поштою. Якщо ви не отримуєте від нас подібні повідомлення, напишіть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із проханням додати вашу ел. адресу до розсилки, вказавши сферу, що вас цікавить (ЦТП, ЦВП/ЦВВ – для підприємств) чи про приналежність до ОМС.

 

MyCollages