тел.: (044) 428-76-10

вул. Нижній Вал, 15, офіс 403, м. Київ, 04071


14 березня відбувся п’ятий (останній) навчальний вебінар другого модулю (усього їх чотири) безкоштовної спеціальної професійної програми підвищення кваліфікації «Основи успішного залучення громадянського суспільства до вирішення завдань місцевого розвитку» в рамках проєкту «Громада – влада: діалог, довіра, дія». Учасники – представники органів місцевого самоврядування (ОМС) та місцевих органів виконавчої влади семи областей України.

 

Заняття розпочалося із закріплення й обговорення пройденого матеріалу: визначили, якою є мета й результати партисипації, чи можлива успішна демократія без участі громадськості у формуванні і прийнятті владних рішень. Потім Юлія Свєженцева, старша спеціалістка з питань залучення громадськості Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку», кандидатка соціологічних наук, доцентка, презентувала тему «Методи, інструменти та технології партисипації: діалог та партнерство із громадськістю». Спікерка зазначила, що ефективний діалог між владою і громадою є дієвою демократичною процедурою, яка передує ухваленню рішень на місцевому рівні. Було проаналізовано міжнародний та український досвід партнерства влади і громадськості на різних рівнях, включно з уповноваженням організацій громадянського суспільства на виконання важливих для громади завдань.

 

Пані Юлія окреслила причини ускладнення взаємодії влади і громади, проблеми й недоліки їхнього партнерства.

 

Підсумкову частину вебінару присвятили обговоренню та аналізу ситуацій у громадах, зокрема тому, які інструменти діалогу та партнерства між місцевою владою і громадськістю застосовуються, чи є вони конструктивними й ефективними, а якщо ні – то чому. Бажаєте знати більше? До вашої уваги програма заходупрезентація та відеозапис).

 

Присутні також ділилися досвідом та проблемами своїх громад. Так, пані Ірина з м. Валки зазначила: «У нашій територіальній громаді успішно працює молодіжна  рада «Свідома молодь». Висаджують дерева, створюють молодіжні парки, постійно здають кров, на сесіях міської ради активно включаються у вирішення актуальних питань». А пан Артем з м. Харків поділився: «У Харкові реально працюють лише звернення громадян до адміністративного суду з позовами проти муніципалітету. Після програшу в суді вони йдуть на якийсь діалог».

 

21 березня приєднуйтеся до наступного вебінару на тему «Побудова діалогу між місцевою владою і громадою у воєнний та повоєнний час», передбаченого третім модулем. Реєстраційна форма: https://forms.gle/5te2JEyRrRrnvp667 (тільки для тих, хто заповнив анкету для участі у програмі).

 

Щоб отримати сертифікати про підвищення кваліфікації, долучайтеся до наступних занять та успішно пройдіть тестування. Станьте рушійною силою вашої громади. Разом робитимемо все можливе для розвитку громад України!

*****

Реалізація ініціативи «Громада – влада: діалог, довіра, дія» стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт виконує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Слідкувати за оновленням та перебігом проєкту можна на сторінках в соціальних мережах:

Facebook
Instagram
YouTube

Telegram-каналі 

та на сайті https://osbb-ok.org.ua/.